Má obriu výšku, no je priateľský. Svet má nového najvyššieho psa, meria takmer 105 centimetrov

Má obriu výšku, no je priateľský. Svet má nového najvyššieho psa, meria takmer 105 centimetrov
Majiteľka so Zeusom Zdroj: Guinnessová kniha rekordov

Svet má opäť svojho oficiálne najväčšieho žijúceho psa. Je ním dvojročná nemecká doga Zeus, ktorá pochádza z Bredfordu v americkom Texase. Napriek tomu, že je Zeus v podstate ešte len šteniatko, meria až 104,6 centimetrov, uvádza Guinnessová kniha rekordov.

„Odkedy sme ho videli, vedeli sme, že je to veľký pes. Dokonca aj pre šteniatko. Mal veľké labky,“ povedala Zeusova majiteľka Brittany Davisová, ktorá si vždy želala mať doma obrovskú dogu. Zeusa si tak okamžite obľúbila.

Rekordér má sivo-hnedú srsť, je zdravý a veľmi hravý. Miluje spánok pri okne, prechádzky po okolí a napriek svojej výške trpí aj fóbiou, bojí sa totiž dažďa. Podľa majiteľov je veľmi priateľský a okrem ľudí má v obľube aj ich austrálske ovčiaky a mačku.

Podľa portálu sú majitelia na svojho „nežného obra“, ako ho prezývajú, patrične hrdí a robí im radosť. Jediný problém je strava. Zeus denne zje viac ako dva kilogramy krmiva pre psy a príležitostne si pochutí aj na kockách ľadu a špeciálnych tyčinkách. Davisová tvrdí, že jeho miska na vodu je umývadlo, pije rovno z točky.

Na verejnosti vzbudzuje Zeus prekvapivé pohľady a často si ľudia neodpustia ani komentáre v štýle, to je najvyšší pes, akého som kedy videl. „Teraz aspoň môžem zakaždým odpovedať, áno, on je skutočne ten najvyšší, akého ste kedy videli,“ povedala podľa Guinnessovej knihy rekordov jeho majiteľka.

Zeus vystriedal na tróne ďalšiu nemeckú dogu Freddyho, ktorý pred rokom zomrel. O celkového rekordéra však nejde. Tým najvyšším psom zaznamenaným v Guinnessovej knihe rekordov bol iný Zeus. Doga z amerického Michiganu, ktorá merala neuveriteľných 111,8 centimetra. To už asi jej nástupca len tak nedoženie.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti

Ruská armáda tvrdí, že "úplne oslobodila" oceliarne Azovstaľ ON-LINE
  • Ruská armáda tvrdí, že "úplne oslobodila" oceliarsky komplex Azovstaľ v ukrajinskom prístavnom meste Mariupol, v ktorom sa skrývali poslední ukrajinskí vojaci brániaci toto mesto pred ruskou agresiou. (AFP)

  • Spojené štáty vyjadrili hlboké znepokojenie z avizovanej návštevy vysokej komisárky OSN pre ľudské práva v Číne.

  • Taliansko vypracovalo mierový plán pre Ukrajinu, ktorý predložilo generálnemu tajomníkovi OSN Antóniovi Guterresovi.