Lietadlo Tibet Airlines začalo pred štartom horieť, pasažierov evakuovali

Lietadlo spoločnosti Tibet Airlines zišlo krátko pred odletom z čínskeho mesta Čchung-čching zo svojej vzletovej dráhy a začalo horieť. Všetkých pasažierov a posádku sa však podľa vyjadrenia aerolínii podarilo "bezpečne evakuovať", informuje agentúra AFP.

Na palube komerčného letu smerujúceho z Čchung-čchingu do tibetského Ňingthri bolo 113 pasažierov a deväť členov posádky. Posádka si podľa vyhlásenia aerolínii všimla nespresnenú abnormalitu, čo si vynútilo "pozastavenie štartu" a vybočenie lietadla zo vzletovej dráhy. Stroj následne začal horieť.

„Všetci pasažieri aj posádka boli bezpečne evakuovaní,“ uviedla spoločnosť Tibet Airlines. Dodala, že zranení pasažieri boli prevezení do nemocnice, pričom vo všetkých prípadoch išlo len o ľahké poranenia. Vedenie letiska neskôr informovalo, že do nemocnice bolo s ľahkými zraneniami prevezených približne 40 pasažierov.

Čína len nedávno zažila svoju najtragickejšiu leteckú nehodu za posledných približne 30 rokov. Lietadlo spoločnosti China Eastern s 132 ľuďmi na palube smerujúce z čínskeho mesta Kchun-ming do mesta Kuang-čou sa totiž 21. marca zrútilo neďaleko mesta Wu-čou na juhu Číny. Nehodu, ktorej príčinu sa dosiaľ nepodarilo zistiť, nikto neprežil.

Na mieste havárie sa vyšetrovateľom podarilo nájsť obe "čierne skrinky" - záznamník letových údajov aj zapisovač palubnej komunikácie. Tie boli poslané na analýzu do Spojených štátov v snahe zistiť príčinu náhleho pádu lietadla.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti

ONLINE: Moskva si nie je istá, či potrebuje obnovenie vzťahov so Západom, uviedol Lavrov ON-LINE
  • Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov uviedol, že Moskva zváži ponuky na opätovné nadviazanie vzťahov so Západom, no premyslí si, či je takýto krok potrebný.

  • Ukrajina nedostáva zbrane a munície, upozornil minister zahraničia Dmytro Kuleba. Partnerov vyzval,…

  • Predpokladané straty na ruskej strane od začiatku vojny podľa Ukrajiny