Praha nezvláda nápor ukrajinských migrantov. Situáciu dočasne vyrieši stanové mestečko

Praha nezvláda nápor ukrajinských migrantov. Situáciu dočasne vyrieši stanové mestečko
Praha nezvláda nápor ukrajinských migrantov. Zdroj: TV NOVA

Na pražskej vlakovej stanici prespávajú utečenci z Ukrajiny. Mesto už situáciu nezvláda, a tak zriadilo stanové mestečko. Ide o dočasné riešenie. Zatiaľ nikto netuší, kam potom pôjdu, pretože niektorí majú dvojité občianstvo.

Hlava na hlave, jedia a spia, kde sa len dá. Už niekoľko dní je situácia v Prahe v historickej budove železničnej stanice kritická. Situáciu kritizujú humanitárni pracovníci a pridalo sa aj vedenie Prahy. Nevedia totiž, kde majú migrantov umiestňovať. Minister vnútra oznámil dočasné riešenie, o ktorom sa hovorilo ako o krajnej možnosti. Mesto vybuduje stanové mestečko.

​Výstavbu stanového mestečka v pražskej Troji úrady okamžite zahájili. Nasťahovať by sa do neho mali utečenci, ktorí sa v posledných dňoch zdržiavali v budove hlavnej vlakovej stanici v Prahe. 

„Ide o krátkodobé ubytovanie v stanoch, ktoré môžu byť v prípade potreby aj vykurované. Stany sú vybavené lôžkami pre 150 osôb, mestečko má sociálne zázemie, sprchy a toalety,“ uviedli hasiči s tým, že na výstavbe sa podieľali hlavne dobrovoľní hasiči z Prahy a Stredočeského kraja v koordinácii s pražskými profesionálnymi hasičmi.

Stanové mestečko vybudovali hasiči s dobrovoľníkmi v priebehu noci a následne ho odovzdali do rúk mestského úradu. Nateraz tak vyriešia nepríjemnú situáciu z pražskej hlavnej vlakovej stanice, kde migranti spôsobovali viaceré komplikácie. Ide však o dočasné riešenie.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti