Zahraničné

Krásne gesto! Pápež František navštívil na Vianoce predchodcu Benedikta

Pápez Frantisek s Benediktom.
Pápež František s Benediktom Zdroj: SITA

Pápeži sa na krátky rozhovor stretli v obývačke Benediktovho vatikánskeho bytu.

Pápež František dnes vo Vatikáne pri príležitosti blížiacich sa vianočných sviatkov prišiel pozdraviť svojho predchodcu, emeritného pápeža Benedikta XVI. Informovala o tom agentúra AP.

Na fotografiách uverejnených vo vatikánskych novinách sú vyobrazení obaja pápeži v rovnakých bielych reverendách, len s tým rozdielom, že úradujúca hlava rímskokatolíckej cirkvi má na hlave bielu čiapku - pileolus.  

Zdroj: SITA

Pápeži sa na krátky rozhovor stretli v obývačke Benediktovho vatikánskeho bytu v kláštore Mater Ecclesiae a neskôr v priľahlej kaplnke absolvovali spoločnú modlitbu. Emeritný pápež na fotografiách pôsobí oddýchnuto, len pri modlitbe sa opiera o paličku. 

Zdroj: SITA

Ide o historicky prvé zverejnené fotografie interiéru Benediktovho bytu. Obývacia izba apartmánu bývalého pápeža je vymaľovaná nabielo, a aj jej zariadenie je biele. Konferenčný stolík zdobí adventný veniec.

Po Benediktovej februárovej abdikácii sa obaja pápeži na verejnosti stretli len raz, a to pri oficiálnej príležitosti v júli tohto roku vo Vatikáne. Viackrát sa však stretli súkromne a mali spolu niekoľko telefonických rozhovorov.

VATIKÁN/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.