Oligarcha si vykúpil slobodu za 125 miliónov eur. Vraj ho chcú teraz zabiť

firtas-r217-st.ir3-_t300.jpg

Ukrajinec údajne zbohatol na dovoze ruského plynu. Vraj mal napojenie aj na mafiu.

Ukrajinský podnikateľ Dmytro Firtaš si v marci vykúpil slobodu, keď rakúskym úradom po zatknutí zaplatil horibilnú kauciu 125 miliónov eur, no aktuálne by sa možno cítil bezpečnejší, ak by ostal za mrežami.

Vraj sa ho totiž chystá usmrtiť maďarsko-rumunské vražedné komando, napísal viedenský denník Die Presse s odvolaním sa na nemecké spravodajské služby.

Špekuluje sa, že na Firtaša by mohli mať zálusk niekdajší manažéri maďarskej plynárenskej spoločnosti Emfesz, ktorá svojho času patrila Firtašovi a ktorú údajne s využitím falšovaných dokumentov a nepravých právomocí predali v roku 2009 spoločnosti RosGas AG so sídlom vo Švajčiarsku. Pri tom malo dôjsť k sprenevere 250 miliónov dolárov (okolo 200 miliónov eur), ktoré sa Firtaš teraz pokúša získať späť. Práve tomu vraj spomínaní manažéri chcú zabrániť.

Firtaša zrejme čaká vydanie do USA. Patril k osobnostiam blízkym zosadenému ukrajinskému prezidentovi Viktorovi Janukovyčovi a v Spojených štátoch je podozrivý z úplatkárstva a založenia zločineckej skupiny. Vo Viedni ho zadržali na základe amerického zatykača.

Ukrajinec údajne zbohatol na dovoze ruského plynu. Vraj mal napojenie aj na mafiu. 
VIEDEŇ/ TASR, TVNOVINY.sk, mg

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti