Zahraničné

Zuckerberg odpovedal na otázky ľudí. Okrem iného prezradil, prečo nosí stále jedno tričko

Mark Zuckerberg odpovedal na otázky bežných ľudí
Mark Zuckerberg odpovedal na otázky bežných ľudí Zdroj: Facebook

Išlo o prvú udalosť tohto typu v centrále spoločnosti Facebook. Zúčastnilo sa jej približne dvesto ľudí z celého sveta.

Zakladateľ najväčšej sociálnej siete odpovedal na otázky bežných ľudí. Niektoré otázky sa týkali priamo sociálnej siete, nevyhol sa však ani otázkam „na telo". Prečítajte si odpovede aspoň na niektoré z nich.

Prečo nosíte stále to isté šedé tričko?

Podľa Marka ide o filozofiu. Snaží sa robiť čo najmenej bežných rozhodnutí, aby mohol robiť správne rozhodnutia pre milióny ľudí. Tvrdí, že aj najmenšie rozhodnutia dokážu človeka unaviť. Mark je v pozícií, keď sa ráno zobudí a môže slúžiť viac ako jednej miliarde ľudí. Aby mal energiu na veľké rozhodnutia, odmieta sa zapodievať tými. malými.

Rovnaké tričko mal aj vtedy, keď na seba vylial ľadovú vodu v rámci Ice Bucket Challenge.

Zdroj: YouTube

Videli ste film Sociálna sieť? Ako presne zobrazuje začiatky vašej spoločnosti?

Mark povedal, že sa cítil zvláštne, keď si pozeral film, ktorý je o jeho živote. Realita však bola taká, že tvorba kódu a príprava produktu a spoločnosti nebola pre tvorcov filmu práve lákavá, preto si museli dosť vecí vymyslieť a dotvoriť. Keby to bol naozaj film o jeho živote, vraj by to bol súvislý dvojhodinový záber na neho, ako sedí pri počítači a píše kód. Vraj sa doposiaľ ani len nestretol s tvorcami filmu. Len raz sa stretol s hercom, ktorý ho vo filme stvárnil.

Ako bojujete s prekážkami? Boli momenty, keď ste to chceli jednoducho vzdať?

Mark sa prisťahoval do Sillicon Valley pôvodne len na leto. Vedel, že sa tu nachádzajú najlepšie a najväčšie spoločnosti. Mark si však nikdy nemyslel, že by Facebook mohol patriť medzi nich. Stretol však veľa nových ľudí, ktorí ho posmelili. Skutočným tajomstvom je, že neexistuje žiadna nadľudská vlastnosť. Musíte sa jednoducho zamerať na cieľ a nenechať sa odradiť. Ale ono vás to bude odrádzať, pretože ste ľudia.


Prečo sa vy a vaša spoločnosť zapájate do boja proti ebole?

Aktuálne čísla hovoria o 13-tisíc prípadoch eboly, čo je samo o sebe dosť hrozivé číslo. Mark sa vraj snaží pomôcť zastaviť vírus ešte predtým, ako sa dostane do kritického momentu. Ak sa totiž rozšíri do ďalších afrických krajín alebo do Indie, Pakistanu a mnohých ďalších, môže sa z nej stať celosvetová epidémia - novodobé HIV či tuberkulóza. Bojujú vraj aj preto, lebo majú pocit, že sa ebole nevenuje dostatočná pozornosť. Ak by mohol vrátiť čas, bojoval by, aby sa HIV nerozšírilo. Nemá však príležitosť a preto bojuje proti ebole.

Celý rozhovor si môžete pozrieť tu:


MENLO PARK/Facebook, pt

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti