Zahraničné

Pozrite sa, ako si žije moldavský cigánsky barón

Moldavský rómsky barón Arthur Chetar
Zdroj: Reflex

Arthur Chetar je hrdým majiteľom jedného z najväčších domov na Cigánskej hore a vzorne sa stará o manželku i komunitu.

Reportérka relácie Reflex Kristína Kövešová s kameramanom Miroslavom Žilkom pred časom navštívila Moldavsko. Spoločne prešli neoficiálnu cigánsku republiku. Ich sprievodcom nebol nik iný ako moldavský rómsky barón Arthur Chetar .

Pri meste Soroka žijú stovky Rómov, ktorí si stavajú skutočne unikátne príbytky na Cigánskej hore. Inšpirovať sa nechali známymi budovami po celom svete. A nájdete tam aj Biely dom, ale aj Boľšoj teatr.

Moldavský cigánsky barón nám prezradil, že s cigánskou horou má ešte veľké plány. Vraj jeho ľudia postavia aj pyramídu či iné architektonické skvosty sveta.

Moldavský cigánsky barón hovorí, že jeho cigáni patria k najbohatším na svete. Reportérku Kristínu Kövešová pozval aj do svojho domu. Ukázal jej ako žije.

Je hrdým majiteľom jedného z najväčších domov na cigánskej hore.

Hovorí, že ovláda niekoľko cudzích jazykov a hrá na viaceré hudobné nástroje

Veľkú úlohu v barónovom živote má aj manželka. Zatiaľ čo muž sa stará o financie, žena o rodinu.

Moldavský cigánsky barón sa musí starať aj o svoj ľud. Jeho slovo má v tejto komunite veľký význam. Na barónovej stene slávy nájdete napríklad aj spoločné fotky s moldavským prezidentom.

S blížiacou sa večernou hodinou barón trval na tom, aby sme sa s ním spoločne navečerali. Inak ho vraj urazíme. To sme však netušili, že rázom sa jeho pohostinná nálada úplne zmení.


SOROKA/

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti