Pri Kyjeve našli v jednom z hrobov telo zastreleného Čecha

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Zdroj: AP Photo/Francisco Seco

Pri Kyjeve našla ukrajinská polícia v pondelok telá troch zastrelených civilistov. Tvrdí, že jeden z nich mal byť 49-ročný Čech. Ten podľa tamojších kriminalistov pôsobil na Ukrajine ako dobrovoľník.

Mŕtvych civilistov našli v Makarive pri Buči. Všetkých troch mali zastreliť Rusi. Medzi obeťami má byť aj jeden Čech, uviedli kriminalisti na facebooku.

„Prípad českého občana môžem potvrdiť,“ uviedla pre TN.cz hovorkyňa ministerstva zahraničných vecí Lenka Do.

„Dvaja ľudia boli strelení do hlavy, jeden človek do brucha. Na mieste, kde boli pochovaní, sme našli doklady jedného z mŕtvych. Jedná sa o občana Českej republiky,“ vyhlásil náčelník polície Kyjevskej oblasti Andrej Nebytov.

Pred vojnou pracoval 49-ročný muž podľa polície ako vodič kamiónu. Na Ukrajine pôsobil ako dobrovoľník. „Cudzinec prestal s rodinou komunikovať 3. marca. Zostala po ňom manželka a brat,“ informovala polícia.

Ďalšie dve obete sa zatiaľ podľa denníka Ukrajinska Pravda identifikovať nepodarilo. „Mali na sebe civilné oblečenie,“ upozornil však Nebytov.

„Náš zastupiteľský úrad v Kyjeve je v spojení s policajnými zložkami. Rodinu českého občana sme informovali a po dohode s ňou nebudeme oznamovať žiadne ďalšie detaily. Rodine poskytujeme konzulárne služby,“ povedala hovorkyňa ministerstva zahraničných vecí Do.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti