Smutná správa: Zomrel Josef Abrhám, svet opustil rok po svojej manželke

Smutná správa: Zomrel Josef Abrhám, svet opustil rok po svojej manželke
Josef Abrhám. Zdroj: Profimedia

Vo veku 82 rokov zomrel populárny český herec Josef Abrhám.

V júni minulého roku zasiahla všetkých filmových fanúšikov šokujúca správa, že zomrela nezabudnuteľná predstaviteľka kultovej Popolušky Libuše Šafránkova. Bohužiaľ, jej manžel Josef Abrhám ju prežil len o necelý rok. Smutnú správu priniesol portál Blesk.

Jeden z najpopulárnejších českých hercov sa už pred časom stiahol z očí verejnosti a úplne sa utiahol do ústrania po smrti milovanej manželky Libuše Šafránkovej, ktorá zomrela v júni 2021 vo veku 68 rokov. Po jej skone našiel útočisko u svojho syna.

Josef Abrhám a Libuše Šafránková.
Josef Abrhám a Libuše Šafránková. Zdroj: Profimedia

Abrhám vytvoril množstvo nezabudnuteľných filmových, televíznych a divadelných rolí (Vrchní prchni, Marečku, podejte mi pero, Nemocnica na okraji mesta). Smutnú správu potvrdil Blesku herec a režisér Jan Kačer: „Ešte som sa z toho nespamätal. Nie som toho schopný, je to pre mňa obrovská rana.“

Príčinu úmrtia a podrobnosti odchodu geniálneho herca zatiaľ nikto oficiálne nekonkretizoval. V poslednom období trpel Abrhám ochorením srdca a bol pripútaný na invalidný vozík. Všetkým však navždy zostane v pamäti ako okúzľujúci a šarmantný muž.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme úmrtie

Dôležité udalosti