Klimatizačná jednotka alebo práčka? V troskách ruského vrtuľníka našli niečo, čo tam nemalo byť

Klimatizačná jednotka alebo práčka? V troskách ruského vrtuľníka našli niečo, čo tam nemalo byť
Ilustračná snímka. Zdroj: Profimedia.sk

Fotografia trosiek ruského bojového vrtuľníka zostreleného na Ukrajine vyvolala polemiku na sociálnych sieťach. Medzi zdemolovanými časťami stroja Mi-35 sa totiž nachádzal spotrebič, ktorý by ste vo vrtuľníku nečakali. Niektorí komentujúci tvrdia, že ide o práčku, iní na fotografii vidia sušičku.

V komentároch sa objavila záplava otázok, väčšinou s posmešným tónom. Chýbajú tieto spotrebiče v ruských domácnostiach? Slúži snáď prepínanie pracích programov na zmenu otáčok a nastavenia rotora? A čo režim žmýkania asi urobí s helikoptérou?

Serióznejší komentujúci špekulovali, že by mohlo ísť o klimatizačnú jednotku, ktorá je súčasťou výbavy ruských vrtuľníkov. Snímka spomínaného zariadenia však napriek niektorým spoločným prvkom pravdivosť tejto teórie jednoznačne nepreukázala.

Vzhľadom na početné správy o rabovaní ruských vojakov a žoldnierov tak špekulácie o práčke či sušičke nemusia byť ďaleko od pravdy.

Na palube bojových vrtuľníkov Mi-24, zvaných v modernizovanej verzii Mi-35, je aj priestor na prevoz malého výsadku, a tak sa dá dohadovať, či ho posádka nevyužila aj na prepravu koristi

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti