Hudobník z Luneticu zrazil na diaľnici autom muža (†40). Po incidente vraj odišiel na Ibizu

Skupina Lunetic
Zdroj: Profimedia

Legendárna skupina Lunetic uplynulú sobotu vystupovala v pražskej O2 aréne v rámci koncertu moderátora Leoša Mareša. Jeden z členov, Václav Jelínek (43), v tej chvíli netušil, čo bude nasledovať.

Cestou z koncertu svojím autom zrazil 40-ročného muža na diaľnici D10. Ten bol, žiaľ, na mieste mŕtvy, informuje český Blesk. Podľa informácií muž prebiehal cez diaľnicu pri benzínke v Mladej Boleslave. K nárazu došlo konkrétne na 44. kilometri v smere na Turnov.

„Chodec, ročník 1982, prechádzal diaľnicou, kde ho najprv v ľavom jazdnom pruhu zrazilo osobné vozidlo. Vplyvom nárazu bolo telo odmrštené do pravého jazdného pruhu, kde ho ďalšie vozidlo prešlo,“ uviedla Polícia ČR pre Blesk s tým, že išlo o vozidlá Honda CR-V a Mercedes Benz CDI. Prvé z nich podľa všetkého patrilo práve Jelínkovi.

Spevák sa k incidentu nevyjadril, podľa prítomného svedka vina „určite nie je na jeho strane“. Chodec údajne prišiel pri nehode o nohu a spevák sa ho snažil oživiť. „Desať minút oživoval chodca, ktorý prišiel zrážkou o nohu. Vašek si zachoval chladnú hlavu a robil všetko, čo sa dalo, až do príchodu záchranky,“ opísal svedok. Napriek snahe speváka aj samotných záchranárov však chodec na mieste zomrel.

„S Vaškom som hovoril. Je z toho nesmierne nešťastný a odmieta o celej záležitosti s kýmkoľvek hovoriť. Jediné, čo mi povedal, že sa veľmi snažil, aby toho pána za každú cenu udržal pri živote,“ povedal Blesku manažér Luneticu Zdeněk Obhlídal.

Vašek odišiel spolu so svojou manželkou na Ibizu.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti