Dvom tínedžerkám a matke podrezali hrdlo, išlo o "vraždy v mene cti"

Utok nožom - ilustračná snímka.
Zdroj: Shutterstock.com

Zločiny spáchali v pondelok večer na východe Pakistanu. Podozriví sú dvaja muži, jeden tínedžer a druhý dvadsiatnik.

Dvaja mladí muži v Pakistane zavraždili svoju matku a dve nevlastné dospievajúce sestry po tom, čo ich obvinili z cudzoložstva. Informovala o tom tlačová agentúra DPA s odvolaním sa na dnešné oznámenie polície.

Zločiny boli spáchané v pondelok neskoro večer vo východopakistanskom meste Láhaur. Obaja podozriví, jeden tínedžer a druhý dvadsiatnik, podrezali hrdlá všetkým trom obetiam, keď sa ženy vrátili domov z návštevy príbuzných v inom meste. Podozriví sa ešte dnes majú postaviť pred súd.

Mladíci sa pri vypočúvaní priznali k činom a uviedli, že mali podozrenie, že ich nevlastné sestry praktizujú prostitúciu. Pod zámienkou obrany rodinnej cti je každý rok podľa odhadov zabitých 1500 žien. Uviedla to ľudskoprávna organizácia Aurat Foundation so sídlom v pakistanskej metropole Islamabad i ďalšie organizácie, ktoré monitorujú takéto prípady.

Podozriví páchatelia často uniknú trestu, pretože využijú vo svoj prospech medzery v zákonoch, ktoré sú podľa právnikov nemoderné a príliš zložité, a tak umožňujú rodinám ospravedlniť vrahov.

ISLAMABAD/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti