V Bosne a Hercegovine tragicky zahynul mladý slovenský diplomat. Osudným sa mu stal splav rieky

V Bosne a Hercegovine tragicky zahynul mladý slovenský diplomat. Osudným sa mu stal splav rieky
Vodopády Štrbački Buk na rieke Una - ilustračná snímka. Zdroj: shutterstock/Makic Slobodan

Slovenský diplomat Michal Hrušík sa utopil pri utorkovom splave rieky Una na hraniciach Bosny a Hercegoviny s Chorvátskom v oblasti vodopádov Štrbački Buk. Informuje o tom TASR podľa stredajšieho príspevku veľvyslanectva SR v Srbsku na sociálnej sieti Facebook a správy bosnianskeho denníka Dnevni avaz.

„S veľkým zármutkom sme prijali správu, že včera nás tragicky navždy opustil náš kolega a kamarát Michal Hrušík, ktorý počas svojho pôsobenia v Belehrade zanechal výraznú, jedinečnú a nezmazateľnú stopu," napísalo slovenské veľvyslanectvo v Srbsku.

Šéf slovenskej diplomacie Ivan Korčok (nominant SaS) vyjadril úprimnú ľútosť nad touto udalosťou. Zdôraznil, že išlo o mimoriadne šikovného a talentovaného mladého diplomata. Stanovisko poskytol hovorca Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Juraj Tomaga.

Hovorca ministerstva zahraničných vecí Bosny a Hercegoviny Adnan Begnanovič uviedol, že na rafte sa v čase nehody nachádzal miestny sprievodca, dvaja Nemci, jeden Čech a jeden Slovák.

Polícia v bosnianskom meste Bihač dostala hlásenie o prevrátení raftu na rieke Una v utorok okolo poludnia. Sprievodcovi sa podarilo zachrániť Nemcov aj Čecha. Privolaní záchranári neúspešne resuscitovali 38-ročného občana SR s iniciálami H. M., napísal Dnevni avaz. Miestna polícia príčinu nehody vyšetruje.

Správu o úmrtí Hrušíka na sociálnej sieti zverejnil aj bývalý poslanec Martin Poliačik.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme úmrtie

Dôležité udalosti