V miestach na Ukrajine, ktoré Rusi opustili, stále hrozí smrť. Zanechali po sebe tisícky výbušnín

V miestach na Ukrajine, ktoré Rusi opustili, stále hrozí smrť. Zanechali po sebe tisícky výbušnín
Zdroj: Profimedia

Prechádzka v prírode ich môže stáť život. Obyvateľom Ukrajiny zanechávajú ruskí vojaci nebezpečné nástrahy. Ľudia nachádzajú desaťtisíce nevybuchnutých striel a náloží.

Napriek tomu, že sa tu už nebojuje, výbuchy počuť každú chvíľu. Špeciálna ukrajinská jednotka prichádza na miesta, kde smrť hrozí na každom kroku. Jej úlohou je zneškodniť výbušniny, ktoré tu zostali po ruskej armáde.

Polia, lúky či lesy, ale aj mestá či malé dedinky. Všade hrozí, že bez pomoci týchto ľudí by bolo obetí v radoch civilistov oveľa viac. Práca je to veľmi nebezpečná. Jedna chyba môže byť osudná.

Špeciálne odmínovacie jednotky prechádzajú krajinou len veľmi pomaly. Každý ich zásah si vyžaduje presný postup. Všetko sú to vyškolení odborníci, ktorí vedia, ako na to. O miestach, kde hrozí nebezpečenstvo v podobe nevybuchnutej munície, sa dozvedajú najčastejšie od ľudí, ktorí im telefonujú na tiesňovú linku.

Odhaduje sa, že na Ukrajine je vyše 50-tisíc kusov nevybuchnutej munície vrátane 2-tisíc rakiet. Na ich zneškodnení pracuje viac ako 600 špecialistov.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti