Opitý vodič v Poľsku vrazil do skupiny 14 cyklistov, jeden zomrel a traja sú ťažko zranení. Polícia ho po úteku zadržala

Jeden 44-ročný cyklista prišiel o život a ďalší minimálne traja utrpeli ťažké zranenia pri nehode, ku ktorej došlo v stredu večer južne od Varšavy. Vodič osobného auta tam vrazil do skupiny 14 cyklistov, informovala agentúra AP s odvolaním sa na poľské médiá a hasičov.

K tragickej udalosti došlo v obci Przypki ležiacej zhruba 30 kilometrov od poľskej metropoly. Vodič z miesta činu ušiel, bez poskytnutia prvej pomoci zraneným. Polícia po ňom vyhlásila pátranie a o niekoľko hodín neskôr ho v noci aj zadržala. Ide o 45-ročného muža z obce Tarczyn, podľa dychovej skúšky užil alkohol. To, či ho požil pred alebo po nehode, odhalia podrobné krvné testy, informuje agentúra ENEX. 

Na mieste nehody zasahovalo viacero sanitiek aj vrtuľník záchrannej služby. Snahy o resuscitáciu obete neboli úspešné. Štyroch zranených previezli s početnými zlomeninami do nemocnice a viacero ďalších s ľahšími poraneniami zdravotníci ošetrili priamo na mieste. Osobu s najvážnejšími zraneniami transportovali letecky do Varšavy, uvádza televízia TVN24.

Video z miesta nehody si môžete pozrieť nižšie:

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti