Mali sa stretnúť, stal sa však nečakaný krok. Dvojníkovi Elona Muska zablokovali účty

Virálnemu dvojníkovi najbohatšieho človeka na svete a šéfa spoločnosti Tesla Elona Muska pozastavili účty na čínskych obdobách sociálnych sietí TikTok a Twitter. Píše o tom portál Business Insider.

Yilong Ma, ako znie pravé meno dvojníka, vystupoval na Douyine, čínskej verzii TikToku, ako aj na Weibo, verzii Twitteru pod menom Elong Musk. Citovaný zdroj postrehol, že na profiloch populárneho Yilonga v súčasnosti nie je žiadny obsah. Obe spoločnosti tak mali urobiť pre „porušenie zásad“. Ani jedna z nich však zatiaľ k tomuto kroku nevydala žiadne stanovisko. To potvrdzuje aj samotný Ma, ktorý nevie, prečo mu pozastavili oba účty.

Keď však Business Insider požiadal samotného Yilonga, aby sa spojili cez videohovor v snahe overiť si, či a do akej miery sa skutočne podobá na Elona Muska, ten už nereagoval. Virálny Maov účet si všimol aj originálny Musk. Dodal, že by sa rád s týmto mužom stretol, pokiaľ to nie je deepfake.

Ide o technológiu, ktorá využíva algoritmy strojového učenia ku vkladaniu tváre a hlasu do obrazových a zvukových záznamov skutočných ľudí. Umožňuje teda vytvárať vierohodnú napodobeninu skutočnosti. Konečným výsledkom je realisticky pôsobiace video alebo zvuk, ktorý vytvára zdanie, že niekto niečo urobil alebo povedal.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti