Zahraničné

Prvé sklamanie z pápeža. Prečítajte si, čo dnes František (ne)urobil

Pápež František, Urbi et Orbi.jpg
Pápež František, Urbi et Orbi Zdroj: SITA

Svet by mal prestať so všetkými vojnami a násilnosťami, vyhlásil pápež.

Svet by mal nachádzať inšpiráciu v Ježišovi a prestať so všetkými vojnami a násilnosťami, povedal dnes pápež František vo svojom prvom vianočnom posolstve Urbi et orbi (Mestu a svetu), odkedy ho pred deviatimi mesiacmi zvolili do úradu najvyššieho predstaviteľa katolíckej cirkvi.

Zdroj: SITA

Najvyšší pontifex, pôvodom z Argentíny, hovoril na pravé poludnie z centrálneho balkóna vatikánskej baziliky pred desiatkami tisíc pútnikov zhromaždených na Námestí sv. Petra a pred miliónmi televíznych divákov na celom svete.

"Pozerajúc sa na to dieťa v jasličkách, dieťa mieru, sa naše mysle obracajú na tie deti, ktoré sú najzraniteľnejšími obeťami vojen, ale myslíme tiež na starých ľudí, na násiliu vystavené ženy, na chorých: vojny rozbíjajú a zraňujú veľmi veľa životov," konštatoval František.

Spomedzi miest na Zemi sužovanými konfliktmi pápež spomenul Sýriu, Južný Sudán, Stredoafrickú republiku, Nigériu a Irak. Pomodlil sa tiež za úspešné mierové rozhovory medzi Izraelčanmi a Palestínčanmi.

Pápež František dnes nedodržal tradície svojich predchodcov, ktorí zdravili veriacich v rôznych svetových jazykoch vrátane slovenčiny. Tisícky pútnikov tak ostali sklamaní, keď dnes nepočuli Františka, ako ich zdraví vo ich rodnej reči.

VATIKÁN/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.