Žena predčasne porodila na toalete v lietadle. Pilot let odklonil

Žena predčasne porodila na toalete v lietadle.
Zdroj: Facebook/Frontier Airlines

Takúto cestu si asi nepredstavovala. Tehotná žena začala predčasne rodiť v polovici letu z Colorada na Floridu. Vďaka pohotovej letuške priviedla na svet dcéru, informuje letecká spoločnosť Frontier Airlines na sociálnej sieti.

Na skorý a nečakaný pôrod tehotnej cestujúcej okamžite zareagovala Diana Giraldová, ktorá pomohla nastávajúcej matke presunúť sa na toaletu v zadnej časti lietadla. Zároveň sa letuška rozhodla rodiacej žene asistovať a spoločnými silami priviedli na svet zdravé dievčatko.

Pokojný a príkladný postup letušky vo vypätej situácii pochválil kapitán Chris Nye. „Diana sa zachovala profesionálne a po dokončení letu urobila všetko pre to, aby koordinovala náš návrat do floridského Orlanda,“ uviedol.

S ohľadom na situáciu kapitán okamžite presmeroval lietadlo do bližšieho letoviska. „Celá posádka odviedla skvelú prácu. Pri koordinácii odklonu som odovzdal riadenie a letové povinnosti kopilotovi. Aj dispečing odviedol skvelú prácu, keď navrhol na pristátie letisko v Pensacole a pripravil tam bránu a zdravotníkov,“ uviedol Nye. „Toto bola dobre odvedená práca a bol som rád, že všetci spolupracujú na úspešnom pôrode novorodenca,“ dodal.

Narodenému dievčatku dala matka ako druhé meno Sky (nebo), ktoré odkazuje na miesto, kde prišla na svet.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti