Zahraničné

Malajzia minula desať miliónov dolárov na pátranie po dvoch lietadlách

Stratený Boeing 777 spoločnosti Malaysia Airlines
Stratený Boeing 777 spoločnosti Malaysia Airlines Zdroj: shuterstock.com

Pri operáciách pomáhalo 3732 malajzijských štátnych zamestnancov.

Malajzia minula doteraz 33,46 milióna ringgitov (desať miliónov dolárov) na pátracie a záchranné operácie po dvoch leteckých tragédiách, ktoré tento rok postihli štátnu leteckú spoločnosť Malaysia Airlines. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na dnešné vyjadrenia ministra dopravy Liow Tiong Laia.

Minister uviedol, že pri rozsiahlych mnohonárodných pátracích a záchranných operáciách, týkajúcich sa letov MH370 a MH17, pomáhalo celkovo 3732 malajzijských štátnych zamestnancov. „Na pokrytie nákladov na operácie minula vláda doposiaľ 33 miliónov a 461.861,50 ringgitu," oznámil minister v písomnej odpovedi na otázku kolegu v parlamente.

Let MH370 smerujúci do Pekingu s 239 ľuďmi na palube zmizol približne hodinu po štarte na medzinárodnom letisku v Kuala Lumpure 8. marca. V južnej oblasti Indického oceánu, kde sa lietadlo pravdepodobne zrútilo, doteraz prebieha mnohonárodná pátracia operácia pod vedením Austrálie.

Let MH17 s 298 ľuďmi na palube smeroval 17. júla z Amsterdamu do Kuala Lumpuru, keď sa po zásahu raketou zrútil na východe Ukrajiny. Malajzijský štátny fond informoval, že na ozdravenie oslabenej spoločnosti Malaysia Airlines poskytne šesť miliárd ringgitov.

KUALA LUMPUR/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.