FOTO: Silná víchrica a tornáda napáchali v Nemecku veľké škody. Hlásia obeť aj zranených

Najmenej jedna osoba prišla o život a desiatky utrpeli zranenia  pri silnej víchrici a viacerých tornádach, ktoré v piatok večer zasiahli Nemecko. Úrady takisto hlásia škody v hodnote miliónov eur. TASR správu prevzala v sobotu z agentúry DPA a webovej stránky denníka Der Tagesspiegel.

V spolkovej krajine Porýnie-Falcko prišiel o život 38-ročný muž, ktorý si pri páde v zatopenej pivnici udrel hlavu, píše Der Tagesspiegel. Silný vietor v tejto oblasti očakávajú aj v sobotu a  polícia ľudí vyzýva, aby sa z dôvodu pretrvávajúceho nebezpečenstva zdržiavali doma.

Polícia v meste Paderborn v nemeckej spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko hlásila 43 zranených osôb. Stav desiatich z nich bol vážny. Silný vietor strhol strechy viacerých budov, vyvrátil stromy a spôsobil výpadky v mestskej hromadnej doprave. Škody podľa DPA odhadujú na milióny eur.

Víchrica spôsobila škody aj v meste Lippstadt, ktoré sa nachádza približne 35 kilometrov západne od Paderbornu. Zranené osoby však zatiaľ odtiaľ nehlásili.       

V Bavorsku utrpelo zranenia 14 osôb - prevažne detí - po tom, ako sa pôsobením silného vetra zrútila drevená chata v okrese Mittelfranken. Turisti sa do nej uchýlili, aby sa ukryli pred nepriaznivým počasím, píše DPA s odvolaním sa na hovorkyňu polície.

Hasiči v tomto okrese absolvovali takmer 400 zásahov, najmä v súvislosti so zaplavenými pivnicami, vyvrátenými stromami a strhnutými strechami budov. Počasie spôsobilo škody a obmedzilo dopravu aj v spolkových krajinách Sasko, Sársko a Durínsko.

Búrky by sa podľa meteorologických úradov mali v sobotu presunúť aj do východnej časti Nemecka a môžu sa vyskytnúť aj na juhu krajiny, píše DPA.

V noci z piatka na sobotu potrápili silné búrky aj Česko. Ako uvádza portál tn.cz, hasiči celkom zasahovali pri viac ako tisíc udalostiach, najčastejšie riešili padnuté stromy, dopravné nehody, ale aj požiare. Na Rakovnicku blesk udrel do domu, ktorý následne začal horieť.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Počasie

Dôležité udalosti