Zahraničné

Británia pohrozila Rusku ďalšími sankciami

Ukrajinská armáda opäť zaznamenala porušenie prímeria
Zdroj: TASR

Ukrajina obvinila vo štvrtok Rusko, že na jej územie posiela vojakov a zbrane.

Postup Ruska na východe Ukrajiny je neprijateľný a môže mať za následok zostrenie sankcií zo strany Spojených štátov a Európskej únie (EÚ), uviedol dnes podľa agentúry Reuters britský premiér David Cameron.

"Stále dúfam, že Rusi sa spamätajú a uznajú, že by mali umožniť Ukrajine, aby sa rozvíjala ako samostatný a slobodný štát, ktorý sa bude môcť slobodne rozhodovať," povedal na tlačovej konferencii v austrálskej metropole Canberra britský premiér, ktorý sa v Brisbane zúčastní víkendového summitu lídrov skupiny G-20.

"Je to úplne jednoduché, ak Rusko zaujme pozitívny postoj k slobode a zodpovednosti Ukrajiny, môžeme sankcie (uvalené na Rusko) zrušiť, ale ak bude Rusko aj naďalej situáciu zhoršovať, môžeme tie sankcie pritvrdiť," dodal Cameron. 

Ukrajina obvinila vo štvrtok Rusko, že na jej územie posiela vojakov a zbrane, čím chce proruským separatistom na východe Ukrajiny pomôcť so spustením novej ofenzívy. Spojené štáty opakovane varovali Moskvu, že Západ by za "vojenskú eskaláciu" konfliktu na východe Ukrajiny mohol na Rusko uvaliť ďalšie sankcie.

BRISBANE/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti