Silné búrky v Kanade si vyžiadali najmenej štyroch mŕtvych

Silné búrky v Kanade si vyžiadali najmenej štyroch mŕtvych
Po búrke v Ottawe. Zdroj: Justin Tang/The Canadian Press via AP

Najmenej štyria ľudia prišli o život v dôsledku silných búrok, ktoré v sobotu zasiahli kanadské provincie Ontário a Quebec. Bez dodávok elektriny zostalo takmer 900-tisíc domácností. TASR správu prevzala od agentúry AFP, ktorá o tom informovala v nedeľu.

Polícia v Ontáriu na Twitteri uviedla, že silná búrka si vyžiadala tri obete na životoch a niekoľko ďalších zranených. Jeden človek zomrel po páde stromu na obytný príves, v ktorom sa práve nachádzal.

Ďalšia obeť, sedemdesiatnička, zomrela po tom, čo ju počas búrky zasiahol strom. Ďalšia osoba prišla o život v kanadskom hlavnom meste Ottawa, ale miestna polícia odmietla poskytnúť ďalšie podrobnosti.

Po búrke v Ottawe. Zdroj: Justin Tang/The Canadian Press via AP

​Štvrtou obeťou bola žena okolo päťdesiatky. Utopila sa, keď sa jej čln v rieke Ottawa, ktorá tvorí hranicu medzi Ontáriom a Quebecom, počas búrky prevrhol, uviedla verejnoprávna televízia CBC s odvolaním sa na miestnu políciu.

Podľa spoločností Hydro One a Hydro-Quebec zostalo v sobotu večer v týchto dvoch provinciách bez dodávok elektriny takmer 900.000 domácností.

Úrad kanadskej vlády Environment Canada, ktorý vydal varovanie pred silnými búrkami, uviedol, že na niektorých miestach zaznamenali nárazy vetra s rýchlosťou až 132 kilometrov za hodinu.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Počasie

Dôležité udalosti