Zahraničné

Fotky mŕtveho Che Guevaru ukrývali 47 rokov

Fotografie mŕtveho Che Guevaru ukrývali 47 rokov
Fotografie mŕtveho Che Guevaru ukrývali 47 rokov Zdroj: Profimedia.sk

Che Guevaru zastrelili v roku 1967. Jeho mŕtve telo odfotil reportér Marc Hutten, fotky sa však stratili.

Muž odhalil fotografie mŕtveho Ernesta „Che" Guevaru v Bolívií. Fotografie skončili u jeho rodiny v Španielsku. „Strýko ich doniesol na svadbu mojich rodičov koncom novembra 1967," povedal Imanol Arteaga. Jeho strýko bol v Bolívií na misiách.

Zdroj: Profimedia.sk

Guevaru zastrelili 9. októbra 1967, iba deň potom, ako ho zajala bolívijska armáda. Fotky dostal jeho strýko od francúzskeho žurnalistu. Ich autorom je reportér Marc Hutten, ktorý bol v tom čase v Bolívií. Telo mŕtveho vodcu vtedy vystavovala armáda.

Zdroj: Profimedia.sk

Arteaga predpokladá, že Hutten čelil v Bolívií problém a preto daroval fotografie jeho strýkovi. Hutten v roku 1967 potvrdil svojim nadriadeným, že urobil niekoľko fotografií mŕtveho vodcu a poslal ich do centrály v Paríži. Do centrály dorazil Huttenov list a zopár fotografií, ostatné vraj zmizli bez stopy.

Imanol Arteaga zistil, že fotografie sú vytlačené na papieri, ktorý sa už dávno nepoužíva. „Mali pre mňa sentimentálnu hodnotu, pretože nám ich daroval strýko. Teraz som si však uvedomil, že majú aj historickú hodnotu," povedal v rozhovore.

Zdroj: Profimedia.sk

LA PAZ/DAILYMAIL.co.uk, pt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.