Zahraničné

Nahliadnite do najzaujímavejších či najbizarnejších hotelov sveta

dubajweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg

Ukážeme vám aj najdrahšie alebo najmenšie.

Rok 2013 sa blíži ku koncu. Mnohí Slováci však už teraz plánujú dovolenku na letnú sezónu. Trochu vám s výberom pomôžeme. Preskúmali sme najzaujímavejšie a najnezvyčajnejšie hotely sveta.

Virtuálny výlet začíname v púšti pri Dubaji v Emirátoch. Hotel Jumeriah sa považuje za najluxusnejších. Stavba pochádza ešte z čias osmanskej ríše. Je to vlastne turecký palác z čierneho a bieleho mramoru.

Presúvame sa na východ Kambodže. Tam stojí hotel Amansara, ktorý si potrpí na hviezdnu klientelu. Hostil takmer všetkých prezidentov, ale nedá naň dopustiť ani Brad Pitt a Angelina Jolie.

Ak si potrpíte na výhľady, tak tieto hotely sú práve pre vás. Prvý je v Prahe na jednej z najškaredších budov Európy - na televíznej veži. V 73-metrovej výške sa však ukrýva luxusný apartmán. Za tisíc eur sa môžete pokochať výhľadom na celé mesto.

Ten druhý je v dejisku budúcich majstrovstiev sveta vo futbale. Na Rio sa môžete pozerať priamo z bazénu.

Ak sa chcete na chvíľu cítiť ako väzeň, potom určite navštívte tento hotel v Holandsku. Izby sú bývalé cely. Za pobyt však platíte vy. V severnom írsku sa zase na chvíľu môžete vžiť do kráľovskej rodiny a ubytovať sa v hoteli, kde prespávali anglickí králi.


V južnej Afrike majú zrejme najekologickejší hotel na svete. Recyklujú dažďovú vodu, energie majú zo solárnych článkov. Ďalej aj posilňovne, kde si ju hostia sami vyrobia cvičením. Od zelených hotelov prejdime k tým bizarným.

Ak máte klaustrofóbiu, hotelu v dánskej Kodani by ste sa mali vyhnúť. Je totiž najmenší na svete. Má len jednu izbu. Podobne nepohodlné spanie zažijete aj v Berlínskom hoteli upírov. Za sto eur na noc si usteliete v rakve.


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.