Zahraničné

Nahliadnite do najzaujímavejších či najbizarnejších hotelov sveta

dubajweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg

Ukážeme vám aj najdrahšie alebo najmenšie.

Rok 2013 sa blíži ku koncu. Mnohí Slováci však už teraz plánujú dovolenku na letnú sezónu. Trochu vám s výberom pomôžeme. Preskúmali sme najzaujímavejšie a najnezvyčajnejšie hotely sveta.

Virtuálny výlet začíname v púšti pri Dubaji v Emirátoch. Hotel Jumeriah sa považuje za najluxusnejších. Stavba pochádza ešte z čias osmanskej ríše. Je to vlastne turecký palác z čierneho a bieleho mramoru.

Presúvame sa na východ Kambodže. Tam stojí hotel Amansara, ktorý si potrpí na hviezdnu klientelu. Hostil takmer všetkých prezidentov, ale nedá naň dopustiť ani Brad Pitt a Angelina Jolie.

Ak si potrpíte na výhľady, tak tieto hotely sú práve pre vás. Prvý je v Prahe na jednej z najškaredších budov Európy - na televíznej veži. V 73-metrovej výške sa však ukrýva luxusný apartmán. Za tisíc eur sa môžete pokochať výhľadom na celé mesto.

Ten druhý je v dejisku budúcich majstrovstiev sveta vo futbale. Na Rio sa môžete pozerať priamo z bazénu.

Ak sa chcete na chvíľu cítiť ako väzeň, potom určite navštívte tento hotel v Holandsku. Izby sú bývalé cely. Za pobyt však platíte vy. V severnom írsku sa zase na chvíľu môžete vžiť do kráľovskej rodiny a ubytovať sa v hoteli, kde prespávali anglickí králi.


V južnej Afrike majú zrejme najekologickejší hotel na svete. Recyklujú dažďovú vodu, energie majú zo solárnych článkov. Ďalej aj posilňovne, kde si ju hostia sami vyrobia cvičením. Od zelených hotelov prejdime k tým bizarným.

Ak máte klaustrofóbiu, hotelu v dánskej Kodani by ste sa mali vyhnúť. Je totiž najmenší na svete. Má len jednu izbu. Podobne nepohodlné spanie zažijete aj v Berlínskom hoteli upírov. Za sto eur na noc si usteliete v rakve.


BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Krátka správa

Azerbajdžan zadržal vysokopostaveného veliteľa Náhorného Karabachu.

Podľa azerbajdžanských úradov má byť podozrivý z „teroristickej“ činnosti v tomto regióne, ktorý má arménske väčšinové obyvateľstvo a nachádza sa v rámci hraníc Azerbajdžanu. Bezpečnostná služba identifikovala muža ako Davita Manukjana. V arménskej armáde mali povýšiť do hodnosti generálmajora, potom sa stal prvým zástupcom veliteľa separatistických síl v Náhornom Karabachu.

Krátka správa

Nemecko potvrdilo spoločné pohraničné hliadky s Poľskom a ČR.

Potvrdila to nemecká ministerka vnútra Nancy Faeserová. Spoločné hliadky českých, poľských a nemeckých pohraničníkov budú podľa ministerky posilnené. Faeserová tiež uviedla, že tieto tri krajiny vytvoria aj pracovnú skupinu na boj proti prevádzačstvu.

Krátka správa

Rusko začína s jesenným odvodom brancov, na Ukrajine nasadení nebudú.

Každoročný jesenný odvod do armády sa začína 1. októbra. Generálny štáb ruskej armády však budúcich odvedencov ubezpečil, že nebudú nasadení vo vojne na Ukrajine. Kontradmirál Vladimir Zemľanskij, ktorý má v generálnom štábe ruskej armády na starosti odvody, uviedol, že branci absolvujú len 12-mesačnú základnú vojenskú službu.

Krátka správa

Francúzsko zápasí s inváziou ploštíc.

Parížska radnica požiadala francúzsku vládu, aby v záujme ochrany verejného zdravia urýchlene prijala opatrenia proti plošticiam, ktorých výskyt zaznamenali už aj v prostriedkoch hromadnej dopravy. Podľa prieskumu Národnej agentúry pre bezpečnosť potravín, životného prostredia a zdravia pri práci sa zamorenie plošticami vyskytuje v 11 percentách francúzskych domácností.

Krátka správa

Prevádzka letiska vo Frankfurte bola prerušená po spozorovaní dronu.

Viacero letov bolo zrušených alebo odložených. Prevádzka medzinárodného letiska bola úplne zastavená asi na 40 minút. Bezpilotné lietadlo spozorovali opakovane.