Prezident Putin podstúpil operáciu. Jeho stav je neistý, hovorí zdroj z Kremľa

Ruský prezident Vladimir Putin.
Ruský prezident Vladimir Putin. Zdroj: Mikhail Klimentyev, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP, File

Zdravotný stav ruského prezidenta Vladimira Putina sa stal v poslednej dobe veľmi diskutovanou témou. Mnohí odborníci zo Západu sa z videí a zverejnených fotografií Putina domnievajú, že trpí rakovinou. Telegramový účet Generál SVR teraz zverejnil informáciu, že prezident podstúpil operáciu, ktorá sa podarila, avšak jeho súčasný zdravotný stav je neistý. 

Operáciu, ktorá mala zastaviť šíriacu sa rakovinu, mal mať minulý týždeň. Kremeľ dodnes oficiálne popiera, že by Putin trpel akýmikoľvek zdravotnými problémami. Generál SVR sa pritom opiera o nemenovaný zdroj blízky Kremľu. Podľa neho sa prezident po úspešnej operácii, ktorú viedli 17. mája špičkoví ruskí chirurgovia, zotavuje. 

Prezident sa minulý týždeň neobjavoval na verejnosti. Ruské médiá vysielali dopredu nakrútené zábery, aby tým zakryli neprítomnosť Vladimira Putina.  

O Putinovom skutočnom zdravotnom stave majú byť informovaní iba jeho najbližší spolupracovníci. Medzi nimi je napríklad bieloruský prezident Alexandr Lukašenko, ktorý mu mal pomáhať s fingovanými dlhými rozhovormi. Tie mali navodiť obraz vynikajúceho zdravia ruského prezidenta, ale v skutočnosti sa vôbec neodohrali.  

O zdravotnom stave prezidenta je informovaný aj generálny tajomník Bezpečnostnej rady Ruskej federácie Nikolaj Patrušev, ktorý má momentálne Putina zastupovať v čase jeho neprítomnosti.  

Putinova operácia sa údajne podarila, ale nezaobišla sa bez komplikácií. „V piatok 20. mája sa Putinov zdravotný stav zhoršil. Stabilizoval sa až nasledujúce ráno. Lekári mu odporúčajú oddych a tiež odmietnutie účasti na osobných stretnutiach, uvádza ďalej Generál SVR.   

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Rusko

Dôležité udalosti