Ferraty v Rakúsku – ktoré sú najkrajšie?

Ferraty majú v Rakúsku už pomerne dlhú históriu, a pokiaľ ste si takúto aktivitu obľúbili, rakúske ferraty vás očaria. Prezradíme vám, ktoré sú tie najkrajšie, a ako si ich so správnym cestovným poistením užiť čo najbezpečnejšie, aby boli vaše adrenalínové zážitky iba pozitívne.

Poďme sa spoločne na to pozrieť.

Čo sú to ferraty?

Ferraty sú v podstate chodníky, ktoré sa však nachádzajú v ťažko dostupnom horskom teréne. K ich zdolaniu sú preto spravidla potrebné aj visuté mosty, stúpačky a istiace laná, no určite aj nejaké to dobré poistenie. Nikdy predsa neviete.

Ak teda milujete hory a výzvy, ferraty musia byť pre vás veľmi lákavé, pretože vás dovedú aj na miesta, ktoré by ste za iných okolností bez horolezeckých skúseností nemuseli zvládnuť. Nájdete ich aj na Slovensku, nádherné cesty však ponúka napríklad Rakúsko alebo Taliansko.

Ilustračná foto.
Zdroj: Shutterstock.com/Jakub Zajic

Rakúske ferraty

Najlepšie obdobie na objavovanie nových ciest je jar, leto a začiatok jesene. Výlet či dovolenka sa predsa tento rok môže niesť aj v duchu horských túr. Ak ale chcete počas roka absolvovať viacero výletov na ferraty do Rakúska, zvážte aj ročné cestovné poistenie, ktoré sa vám môže oplatiť viac ako jednorazové. Ktoré ferraty sa oplatí v Rakúsku navštíviť?

Drachenwand Klettersteig

Ferrata Drachenwand Klettersteig bez pochýb patrí medzi tie najkrajšie v Rakúsku. Nenáročná trasa vedie na vrchol Drachenwand nad jazerom Mondsee, takže o prírodné krásy nebude núdza. Fascinujúci výhľad budete mať predovšetkým z lanového mosta. Ak ste iba začiatočník, určite oceníte viacero miest, na ktorých si môžete spraviť prestávku a aj fakt, že trasa je technicky nenáročná. O niečo strmší a náročnejší je zostup z ferraty, takže zvýšená opatrnosť je určite na mieste.

Ilustračná foto.
Zdroj: Shutterstock.com/kamnacestach

Tristans Kirchbogensteig

Ferrata Tristans Kirchbogensteig v blízkosti mesta Mariazell patrí medzi technicky nenáročné trasy, ktoré majú ľahký nástup aj zostup. Cesta vedie na vrchol Spielmäuer a počas nej vás bude čakať trochu lezenia aj prechod jaskynným komínom. Túto ferratu zvládnu aj začiatočníci a tak si môžu fascinujúce výhľady užiť takmer všetci milovníci turistiky a hôr.

Galitzenklamm

Tiesňava Galitzenklamm sa nachádza v blízkosti mesta Lienz a zaručene vás očarí. Ferrata totiž vedie popri vodopádoch, pričom si môžete vybrať až z piatich rôznych trás. Niektoré trasy však majú najvyššiu náročnosť, takže si ju vyberajte s rozumom a zvažujte svoje možnosti. V každom prípade vás čakajú jedinečné zážitky a výhľady na mesto a jeho okolie. Okrem ferraty ponúka tiesňava aj bežné turistické trasy.

Do zahraničia iba s cestovným poistením

Každá cesta do zahraničia by mala byť zabezpečená cestovným poistením. Podceniť by ste nemali ani nevinný výlet či nákupy v Rakúsku, nieto ešte takúto aktívnu dovolenku.

Cestovné poistenie môžete uzavrieť online v priebehu niekoľkých minút. Doslova za pár eur budete mať poistenie liečebných nákladov a asistenčné služby, vyššie balíky poistenia zahŕňajú aj úrazové poistenie či poistenie batožiny. Pre tých, ktorí cestujú, aby si prešli ferraty, je nutné aj pripoistenie pre rizikové športy. Via ferrata stupňa obťažnosti B a C patria medzi rizikové športy, ktoré sa však dajú bez problémov poistiť. V prípade úrazu tak budete mať krytie.

Ak sa vám ferraty zapáčia a budete cestovať do zahraničia častejšie, zvážte ročné cestovné poistenie. Pri častých cestách môže byť výhodnejšie a nebudete musieť poistenie uzatvárať pred každou jednou cestou. Dlhodobé poistenie AXA je platné 1 rok, následne ho môžete, ale aj nemusíte predĺžiť. Nečakajú vás teda žiadne poistky na dobu neurčitú, ktoré treba zrušiť, ak o ne už nebudete mať záujem.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme PR článok

Dôležité udalosti