Chorvátsko sa pripravuje na nápor Slovákov. Zmeny oproti vlaňajšej sezóne potešia najmä motoristov

Chorvátsko sa pripravuje na nápor Slovákov. Zmeny oproti vlaňajšej sezóne potešia najmä motoristov
Ilustračná snímka. Zdroj: Shutterstock/Darios

Obľúbená dovolenková destinácia sa vracia do starých koľají. Do Chorvátska pocestujeme bez akýchkoľvek byrokratických obmedzení. Krajina sa pripravuje na poriadny nápor turistov aj zo Slovenska.

K Jadranskému moru sa podľa odhadov chystá tento rok okolo 400-tisíc Slovákov. Chorváti sa nesťažujú ani na vlaňajšiu sezónu, jej špecifikom bol záujem aj o drahšie hotely. K Jadranskému moru sa vybrali aj Slováci, ktorí by za normálnych okolností dali prednosť exotickým krajinám.

Chorvátsko zjednodušuje pre turistov tento rok všetko, čo sa dá. Ruší sa povinnosť, ktorá výrazne komplikovala cestovanie, na hraniciach už nebude potrebné potvrdenie o prekonaní covidu, očkovaní či teste.

Dobrú správu majú aj pre motoristov, mýto na diaľniciach nezdražie. Kto by chcel ísť autom až do Dubrovníka, už toto leto sa vyhne kolónam na hraniciach s Bosnou a Hercegovinou a prejde novým mostom cez Pelješac, ktorý ba mali otvoriť na konci júla.

O rok by chceli Chorváti zrušiť aj mýtne brány, a platiť by sa malo elektronickou známkou.

Chorvátsko čakajú výrazné zmeny aj čo sa týka meny, tento rok je totiž posledný, keď budete pri mori zamieňať eurá za kuny, od nového roka vstupuje krajina do eurozóny.

Chorváti oznámili aj to že pri Jadrane budú opäť pôsobiť hliadky slovenskej polície. Vodičom odkazujú aby si dávali pozor najmä na rýchlosť. To je vraj najčastejší prehrešok Slovákov na dovolenke.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Cestovanie

Dôležité udalosti