Zahraničné

Drsné video rozdelilo Česko. Policajti zakročili voči žene, ona omdlela

video cesko.jpg
Zdroj: tn.cz

Aktivistka sa chcela dostať na námestie autom, ktoré bolo ale uzavreté. Pozrite si, ako sa situácia vyvŕbila.

Věra Řezníčková je politická aktivistka spojená s Holešovskou výzvou. Internetom v týchto dňoch hýbe video, kde sa rozhodla, že s autom vojde na Hradčanské námestie, aby tu umiestnila stánok s petičnými hárkami na podporu prezidenta Zemana. Video vzniklo 15. novembra.

Policajti ju upozornili, že vjazd na námestie je uzavretý, pretože sa práve konali oslavy spojené s kanonizáciou svätej Anežky. Ponúkli jej možnosť, aby šla pešo. Ona to ale odmietla a presadzovala si, že prejde autom.

Strážnici ju vyzvali, aby opustila auto. Ona to odmietla a začala trúbiť. Potom bola opäť vyzvaná aby vystúpila, inak použijú donucovacie prostriedky. Jeden zo strážnikov sa po jej ďalšom odmietnutí, rozhodol zakročiť s obuškom, ktorý jej priložil pod krk.

Žena ich už predtým upozorňovala, že má slabé srdce. Nakoniec ju z auta dostali, ale Řezníčková omdlela. Niekoľko minút sa potom nad ňou skláňajú policajti, ktorí privolali aj záchranku a poskytli jej prvú pomoc.

Niektorí svedkovia sa dokonca báli, že to žena neprežije. Aktivistka je ale v poriadku, má však zlomené prsty a zvažuje trestné oznámenie na policajtov.

Pozrite si video, ktoré rozdelili Česko na dve strany. Bol podľa vás zákrok polície vhodný a korektný? Bola aktivistka v práve?

Zákrok polície sa začína v 19. minúte. 

https://www.youtube.com/watch?v=-P8aB4IhphI


PRAHA/ tn.cz

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.