Rodičia Petra Kassiga prehovorili: „Dobro nakoniec zvíťazí!“

Rodinná fotografia Kassigovcov
Rodinná fotografia Kassigovcov Zdroj: Facebook

Rodičia popraveného humanitárneho pracovníka Petra Kassiga poskytli vyjadrenie novinárom. Požiadali o modlitby a súkromie.

Rodičia predstúpili pred novinárov v pondelok v kostole v Indianapolise. „Naše srdcia sú zlomené, ale vyliečia sa. Svet je chorý, ale vylieči sa. A dobro zvíťazí, keď Boh viacerých mien prevládne,“ povedala Paula Kassig.

Jeho syna popravili v Sýrií. Video zobrazujúce jeho hlavu zverejnili počas uplynulého víkendu. Kassiga zajali v roku 2013 počas jeho cesty do sýrskeho mesta Deir Ezzor. V zajatí konvertoval na Islam a prijal meno Abdul-Rahman Kassig.


„Modlite sa za Abdula-Rahmana. Alebo Petra, ak ste ho poznali pod týmto menom, počas západu slnka. Modlite sa za všetkých ľudí, ktorých držia proti svojej vôli v Sýrií, Iraku a kdekoľvek na svete,“ povedal vo svojom vyjadrení Ed Kassig. „Dajte našej malej rodine čas a súkromie na trúchlenie, plač a odpustenie, aby sa naše rany začali hojiť,“ dodal.

Peter Kassig vstúpil do armády v roku 2006 a stal sa súčasťou elitného tímu. V roku 2007 ho nasadili do Iraku.Pre zdravotné dôvody ho prepustili a vrátil sa do USA, kde študoval politológiu. Po tréningu v oblasti zdravotníctva sa Kassig vrátil na blízky východ, tentokrát ako humanitárny pracovník.


INDIANAPOLIS/CNN.com, pt

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti

ONLINE: Podľa Medvedeva by zásah na Kryme zo strany krajiny NATO znamenal 3. svetovú vojnu ON-LINE
  • Akýkoľvek zásah súvisiaci so situáciou na polostrove Krym zo strany členského štátu Severoatlantickej aliancie sa rovná vyhláseniu vojny Rusku, ktorá by mohla viesť až k tretej svetovej vojne.

  • Ruská federácia je v platobnej neschopnosti, pretože veritelia nedostali na účet platbu úrokov.…

  • Pri Charkove sa hlavné zoskupenie ruských vojsk sústreďuje na zabránenie postupu ukrajinskej armády…