Zahraničné

Útok v Egypte: Na autobus plný ľudí hodili bombu

Bombový útok na autobus v Egypte
Zdroj: SITA

Pri útoku sa zranilo najmenej päť ľudí.

Neidentifikovaná osoba hodila výbušninu na autobus mestskej verejnej dopravy v káhirskom obvode Nasr City (Madínat Nasr), spresnil štátny denník al-Ahrám, citujúci bezpečnostné služby.

K útoku došlo dva dni po tom, čo pri atentáte na policajné veliteľstvo v severoegyptskom meste Mansúra, uskutočnenom pomocou trhaviny ukrytej v aute, zahynulo 16 ľudí a ďalších 130 sa zranilo.

Zdroj: SITA

Armádou podporovaná egyptská vláda obvinila z útoku v Mansúre hnutie Moslimské bratstvo, ktoré následne označila za teroristickú organizáciu. Podľa egyptských zákonov sa kauzy súvisiace s terorizmom trestajú smrťou.

Od júla, kedy armáda zvrhla prezidenta Muhammada Mursího, člena Moslimského bratstva, prišli už v Egypte o život pri nepokojoch stovky ľudí.


KÁHIRA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Krátka správa

Do Arménska prišlo z Náhorného Karabachu už vyše 13 300 utečencov.

Arménska vláda vo vyhlásení uviedla, že do utorkových ranných hodín prekročilo hranice z Náhorného Karabachu do Arménska "celkovo 13.350 násilne vysídlených osôb". Podľa medializovaných správ v Stepanakerte, hlavnom meste Náhorného Karabachu, zaznamenávajú prílev utečencov z ostatných oblastí regiónu a hrozí tam vypuknutie humanitárnej krízy. Niekoľkomesačná blokáda Karabachu zo strany Azerbajdžanu tam spôsobila nedostatok jedla a liekov. (TASR)

Krátka správa

Najmenej sedem životov a deväť nezvestných si vyžiadali prívalové povodne na západe Mexika

Podľa guvernéra štátu Jalisco Enriqueho Alfara sa hasičom, príslušníkom Červeného kríža a záchranárom z troch okolitých miest podarilo z vody zachrániť troch ľudí. Príčinou záplav bola podľa miestnych úradov zvýšená hladina vody v potoku Jalocote, ktorý sa vylial z brehov. Následné zosuvy pôdy po prudkých dažďoch poškodili niekoľko domov a mostov. (TASR)

Krátka správa

Dopravná nehoda nákladného auta v Tunisku si vyžiadala deväť obetí a päť zranených.

Väčšina z nich bola z radov migrantov zo subsaharskej Afriky. K dopravnej nehode došlo v noci, keď sa nákladné auto prevrátilo na ceste spájajúcej mestá Nasr Allah a Menzel Mehiri v oblasti Kairouan. (TASR)

Krátka správa

Premiér Saska žiada pre migráciu kontroly na hraniciach s Poľskom a ČR.

Premiér východonemeckej spolkovej krajiny Sasko Michael Kretschmer vyzval na zavedenie kontrol na hraniciach s Poľskom a Českou republikou, aby sa obmedzil prílev migrantov. Nemecký Spolkový úrad pre migráciu a utečencov (BAMF) koncom augusta zaregistroval vyše 204.000 žiadostí o azyl. V porovnaní s rovnakým obdobím v minulom roku to je 77-percentný nárast. (TASR)