Kanadská polícia zastrelila muža, ktorý s puškou prechádzal okolo školy

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Zdroj: Profimedia.sk

Polícia v najväčšom kanadskom meste Toronto vo štvrtok smrteľne postrelila muža ozbrojeného puškou, ktorý sa pohyboval v okolí školy vo východnej štvrti Toronta Port Union. V dôsledku tohto incidentu, ku ktorému došlo len dva dni po masovej streľbe v USA, bolo uzatvorených viacero škôl v okolí. TASR prevzala správu z agentúry AFP, ktorá sa odvoláva na lokálne kanadské médiá.

Šéf torontskej polície James Ramer novinárom povedal, že podozrivý muž v neskorom tínedžerskom veku alebo okolo 20 rokov, zomrel po "konfrontácii" so zasahujúcimi policajtmi. Hovorkyňa špeciálnej vyšetrovacej jednotky pre stanicu CBC uviedla, že z predbežného vyšetrovania vyplýva, že dvaja policajti vystrelili zo svojich zbraní a podozrivý muž bol na mieste vyhlásený za mŕtveho.

Súvisiaci obsah

​Ramer ubezpečil, že "verejnosti nehrozí nijaké nebezpezčenstvo". „Vzhľadom na blízkosť ku škole, dokážem absolútne pochopiť, aké traumatizujúce to musí byť pre zamestnancov, študentov a rodičov - aj pre nedávne udalosti, ktoré sa stali v Spojených štátoch,“ dodal.

Narážal na utorkovú streľbu na základnej škole v meste Uvalde v štáte Texas, kde prišlo o život 19 detí a dvaja učitelia a zranenia utrpelo ďalších 17 osôb. Strelcom bol 18-ročný Salvador Ramos, ktorý použil útočnú pušku AR-15. Pred útokom na školu strelil do tváre svojej starej matke. O svojom zámere vykonať útok informoval na sociálnej sieti Facebook približne 15 minút pred jeho začiatkom.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti