Ďalšia tragédia po masakri v Texase: Manžel zastrelenej učiteľky zomrel od žiaľu na infarkt

Ďalšia tragédia po masakri v Texase: Manžel zastrelenej učiteľky zomrel od žiaľu na infarkt
Zdroj: john martinez/Twitter

Štyri deti vo veku 23, 19, 16 a 12 rokov zostali v priebehu troch dní bez rodičov.

Koniec školského roka v texaskom mestečku Uvalde poznačila hrozná tragédia. Pri útoku iba 18-ročného mladíka na základnej škole zahynulo 21 ľudí, z toho 19 detí. Útočníka Salvadora Ramosa zastrelila polícia. 

Medzi obeťami boli aj dve obetavé učiteľky Eva Mirelesová (†44) a Irma Garciová (†46), ktoré sa snažili deti chrániť vlastným telom. Irmu našla polícia v triede, ako objíma svojich zverencov. Pomôcť im už nedokázali.  

Súvisiaci obsah

​Len dva dni po masakri sa stala v meste ďalšia tragédia. Manžel zastrelenej učiteľky Irmy zomrel od žiaľu na infarkt, uviedol americký denník The New York Times (NYT) s odvolaním sa na jedného z rodinných príslušníkov. „V podstate sa vrátil domov, zvalil sa na zem a umrel,“ uviedol jeho synovec John Martinez.  

„Verím, že Joe zomrel na zlomené srdce. Strata lásky jeho života, s ktorou bol takmer 30 rokov, bola pre neho príliš,“ napísala jeho sesternica Debra Garcia Austinová. 

Joe Garcia (†50) ešte vo štvrtok (26. mája) ráno položil kvety pri pamätníku obetí. Keď sa vrátil domov, emočne sa zrútil. Jeho synovec uviedol, že bol po smrti svojej manželky zdrvený zármutkom. Manželia boli 24 rokov a zostali po nich štyri deti: Cristian (23), Jose (19), Lyliana (16) a Alysandra (12), ktorá je v siedmej triede, informoval Daily Mail.

Texaská polícia zatiaľ nepozná motív činu 18-ročného strelca a prípad stále vyšetrujú. Mladík až doteraz nemal problém so zákonom a nemá ani záznam o duševnej chorobe. 

Streľba na základnej škole Robb Elementary School je najhoršou masakru tohto druhu v USA od decembra 2012, keď na základnej škole Sandy Hook v meste Newtown v štáte Connecticut vtedy 20-ročný Adam Lanza zabil 26 ľudí vrátane 20 detí.

Rodinný známy pre pozostalé deti vytvorili charitatívny účet na platforme GoFundMe. Momentálne je na ňom už zozbieraných 1,8 milióna dolárov. 

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti