Matka útočníka z texaskej školy šokuje: Mal svoje dôvody. Základnú školu si vybral, aby bol bližšie k deťom

Matka útočníka z texaskej školy šokuje: Mal svoje dôvody. Základnú školu si vybral, aby bol bližšie k deťom
Zdroj: TASR/AP/Jae C. Hong

Odpusťte môjmu synovi, mal svoje dôvody, prečo to urobil. V rozhovore pre CNN to povedala matka Salvadora Ramosa, ktorý na základnej škole v texaskom meste Uvalde chladnokrvne zastrelil 21 ľudí. Adriana Reyesová zdôraznila, že jej syn nebol násilník a nemal ani násilnícke sklony.

Tieto tvrdenia sú však v rozpore s tým, čo hovorili bývalí spolužiaci strelca z Uvalde.

„Chcem iba, aby mi tie nevinné deti, ktoré zomreli, odpustili. Odpusťte aj môjmu synovi,“ uviedla pre CNN Reyesová. „Viem, že mal svoje dôvody,“ dodala so smutným hlasom.

Žena tvrdí, že so svojím synom mala pekný vzťah. Podľa videí, ktoré jej syn zverejňoval na sociálnej sieti, to však od dokonalého spolužitia malo ďaleko. Na jednom z nich môžeme Salvadora vidieť, ako na svoju matku kričí, keď sa ho snažila vyhodiť z domu.

Napäté vzťahy ho vraj prinútili ísť k starej mame Celii, ktorá sa neskôr stala jeho prvou obeťou. Pred streľbou sa s ňou pohádal, keď ho kritizovala za to, že prestal chodiť do školy. Strelcov starý otec Ronaldo Reyes priznal, že o tom, že si jeho vnuk zadovážil zbrane, nemal tušenia. V opačnom prípade by to vraj nahlásil.

Matka útočníka z Uvalde akékoľvek rodinné problémy poprela. Brutálny útok ju vraj šokoval rovnako ako celý svet. Na otázku, prečo sa zameral na základnú školu, odpovedala, že sa chcel „priblížiť deťom“. Salvador bol podľa nej samotársky typ, nemal veľa kamarátov.

To, že medzi ňou a synom nebolo všetko v poriadku, potvrdil aj otec strelca. Matke vyčíta, že syna zanedbávala a aj preto sa stal v škole terčom šikany. Spolužiaci sa mu vraj posmievali, že nosí obnosené oblečenie. Otec Salvadora označil za dobrého človeka. „Nechcem, aby o ňom ľudia hovorili, že je monštrum. Nič o ňom nevedia a nevedia nič o tom, čím si prechádzal,“ zdôraznil v rozhovore pre portál The Daily Beast.

To, že Salvador čelil šikane, potvrdili aj jeho bývalí spolužiaci. Dôvodom však mala byť rečová vada. Sklony k agresívnemu správaniu si uňho všímali už dlhšie.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme USA

Dôležité udalosti