Desivé praktiky na českom bitúnku. Muži bezdôvodne týrajú zvieratá a zdá sa, že ich to baví

Reportáž z Televíznych novín sa automaticky prehrá po reklame

Skrytá kamera odhalila desivé praktiky na bitúnku v českom Znojemsku. Zábery odhaľujú bezdôvodné bitie a mučenie zvierat. Muži, ktorí sa na záberoch objavujú, pôsobia dojmom, že ich ponižovanie prasiat vyslovene baví.

Zvieratá kopú, bijú a z nepochopiteľného dôvodu sa im aj slovne vyhrážajú. Obľúbeným nástrojom zvieracích trýzniteľov sú elektrické obušky. Zvieratá, ktoré sa často ani nemôžu vlastnými silami postaviť, opakovane trestajú elektrickými výbojmi.

Video zaobstaral neznámy autor pravdepodobne skrytou kamerou. Zariadenie zrejme nainštaloval priamo pred vchodom na jatky. Záznam potom odovzdal ochrancom zvierat. Tí si overili, že videá vznikali niekoľko rokov a muži na záberoch týrali zvieratá dlhodobo. Najstaršie zábery sú z roku 2020 a posledné z januára 2022.

Prevádzkovateľa jatiek sa nám zohnať nepodarilo. Areál je zavretý a na vyzváňanie telefónu nikto nereaguje. Prípadom sa zaoberá veterinárna správa. Tá už podala podnet k zahájeniu správneho konania s prevádzkovateľom jatiek a plánuje, že na mužov zachytených na zázname podá aj trestné oznámenie.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti