Zahraničné

Pri Berlíne havaroval autobus! Viac ako 50 ľudí sa zranilo

Neďaleko Berlína havaroval poľský autobus
Neďaleko Berlína havaroval poľský autobus Zdroj: TASR

Autobus smeroval na sever Poľska, cestovalo v ňom 69 ľudí.

Až 11 ľudí utrpelo dnes ťažké zranenia, jedna z nich bola istý čas v ohrození života, pri autobusovom nešťastí na diaľnici A10 neďaleko Berlína. Ďalších 40 ľudí vyviazlo s ľahšími zraneniami.

Poľský autobus zišiel v skorých ranných hodinách z doteraz neznámych príčin z komunikácie, zišiel po svahu a prevrátil sa na ľavú stranu. Vo vozidle sa podľa spresnených informácií nemeckej polície nachádzalo v inkriminovanom čase 69 ľudí. Vozidlo smerovalo z nemeckej spolkovej krajiny Severné Porýnie-Vestfálsko na sever Poľskej republiky. 

Iba na sklonku júla havaroval autobus rovnakej firmy na diaľnici A4 neďaleko Drážďan. Pri tejto tragickej nehode zomrelo 11 ľudí, ďalších 40 utrpelo zranenia.

Podľa hovorcu firmy bolo štvorročné vozidlo po technickej stránke v poriadku. Poslednou kontrolou prešlo v septembri. Posádku tvorila skúsená dvojica vodičov, dodal. Informácie priniesla spravodajská televízia TVN24 a tlačová agentúra DPA.

Ako informoval krajinský rezort vnútra, 61 z celkove 69 pasažierov je medzičasom už na ceste do vlasti na palube náhradných vozidiel.

Nemocnicu už opustili aj traja z 11 ťažko zranených, ktorí sa tak nachádzajú na ceste do vlasti. Ostávajúci ôsmi ťažko zranení, vrátane ženy v kritickom stave, ktorej stav je už stabilizovaný, zostáva v starostlivosti nemeckých zdravotníkov.

NIEDERLEHME/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.