Zahraničné

Letecká spoločnosť omylom predávala superlacné letenky

Lietadlo, paluba, cestujuci
Zdroj: TVNOVINY.sk

A ľudia kupovali ako odtrhnutí z reťaze. Ale oplatilo sa im to.

Americká letecká spoločnosť Delta Airlines vo štvrtok približne dve hodiny kvôli chybe v počítačovej sieti omylom predávala superlacné letenky. 

Zdroj: TVNOVINY.sk
Ako uviedla agentúra AP, spiatočná letenka na trase Cincinnati- Minneapolis stála šťastného klienta len 25,05 dolára, nemenej šťastia mal aj majiteľ spiatočnej letenky Cincinnati-Salt Lake City, keďže za ňu zaplatil necelých 50 dolárov. Letenky na obe trasy pritom podľa cenníka stoja viac ako 400 dolárov.

Správa o možnosti kúpiť si letenky na vnútroštátne lety za zlomok ich obvyklej ceny sa šírila cez sociálne siete. Krátkodobý výhodný nákup však skomplikoval nebývalý záujem o internetový predaj leteniek Delta Airlines. 

"Ľudia boli ako odtrhnutí z reťaze. Kupovali aj šesť leteniek prvou triedou na Havaj. Ľudia aerolinky tak strašne neznášajú, že keď k tomu došlo (k technickej chybe), akoby si povedali, že im to teraz vrátia - za každý poškodený či stratený kufor," uviedol George Hobica, zakladateľ portálu AirfareWatchDog.com, ktorý predáva zlacnené letenky. Dodal, že na stránke predajcu to vyzeralo, "akoby to programátori Delta Airlines na Štedrý deň prehnali s vaječným koňakom". 

Hovorca leteckej spoločnosti Trebor Banstetter uviedol, že technický problém bol odstránený. Súčasne ubezpečil, že spoločnosť neanuluje letenky predané za nesprávnu cenu. Podľa nových pravidiel ministerstva dopravy USA letecké spoločnosti ani nesmú spätne meniť ceny leteniek a zdôvodňovať to technickými problémami.

NEW YORK, TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti