Zahraničné

Pápež František pomohol odhaliť sexuálne zneužívanie kňazmi

Kňaz - ilustračná snímka.
Zdroj: Shutterstock.com

Traja muži v sutane sú podozrivý zo sexuálneho zneužívania.

Troch španielskych katolíckych kňazov zatkli dnes v kauze sexuálneho zneužívania, v ktorej osobne intervenoval aj pápež František. Oznámila to agentúra Reuters s odvolaním sa na španielske ministerstvo vnútra. 

Troch duchovných a jedného laika, ktorých totožnosť nebola zverejnená, zadržali v juhošpanielskej provincii Granada. Ministerstvo neuviedlo bližšie informácie s ohľadom na pokračujúce vyšetrovanie celého prípadu. 

Štvorica podozrivých patrila do ultrakonzervatívnej náboženskej skupiny pôsobiacej v Granade

Minister vnútra Jorge Fernández Díaz bez ďalších detailov uviedol, že o odhalenie celého prípadu sa pričinil aj pápež František. 

Španielske médiá uviedli, že pápež osobne telefonoval s obeťou zneužívania z Granady, ktorá mu pred niekoľkými mesiacmi napísala list. Pisateľ tvrdil, že bol zneužívaný v čase, keď pôsobil ako miništrant. Pápež mu údajne zatelefonoval a tlmočil mu ospravedlnenie v mene cirkvi.

Oficiálne miesta správu o telefonáte odmietli potvrdiť alebo vyvrátiť s argumentom, že zo zásady nekomentujú pápežove osobné a pastorálne aktivity. 

Granadský arcibiskup Francisco Javier Martínez minulý týždeň uvoľnil z úradu niekoľkých kňazov v reakcii na sťažnosť zaslanú do Vatikánu. Sťažnosť sa týkala pohlavného zneužívania miništranta, ku ktorému malo dôjsť približne pred desiatimi rokmi.

MADRID/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.