Zahraničné

Talianskom otriasa nechutný prípad. Sestra zabila 38 pacientov a fotila sa s nimi

daniela2sestraä.jpg

Zabíjala ich vraj preto, lebo boli podľa nej otravní.

Minulý mesiac zadržala polícia v talianskom meste Lugo zdravotnú sestru Danielu Poggiali (42) podozrivú z vraždy 38 pacientov. Ako dôkaz poslúžili šokujúce fotografie, na ktorých Daniela pózuje pri zdanlivo mŕtvych pacientoch so vztýčenými palcami, ktoré naznačujú, akoby sa tešila, že pacienti to už majú za sebou. 


Aj pitva 78-ročnej ženy na jednej z fotografií potvrdila, že mala v tele nebezpečné a abnormálne množstvo chloridu draselného. Prokurátori tvrdia, že Poggiali vraždila pre potešenie. Vyberala si najmä podľa jej slov otravných pacientov. Použila na to smrteľnú dávku draslíka, ktorý z tela zmizne po 48 hodinách, takže ide o účinný jed, ktorý sa ťažko odhaľuje. Jeho zlúčenina sa používa aj v injekciách používaných pri poprave osôb odsúdených v USA na trest smrti.


"Z ich smrti pociťovala eufóriu a chcela mať fotografiu vedľa mŕtveho tela," povedala podľa denníka Corriere della Sera iná zdravotná sestra polícii. "Bála som sa to povedať, pretože ona bola veľmi pomstychtivý človek. Koľkokrát dávala pacientom preháňadlá, len aby sa sťažila službu sestrám, ktoré mali nastúpiť po nej," dodala.

Obe sestry z nemocnice vyhodili. Daniela popiera vraždy a hovorí, že pacienti boli ešte nažive, keď sa s nimi fotila. 

LUGO/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.