Kráľovná na záver veľkolepých osláv prekvapila. V Londýne vystúpil každý, kto v hudbe niečo znamená

Diana Ross a Queen na pódiu a kráľovná po boku medvedíka Peddingtona. V Británii vrcholia veľkolepé oslavy 70. výročia Alžbetinho kraľovania. 

V uliciach Londýna bol v nedeľu karneval, vojenská prehliadka i multimediálna šou. Kráľovná, podobne ako v sobotu, všetko sledovala z pohodlia svojho domova na televíznej obrazovke.

Večerná party v paláci sa začala naozaj originálne. Kráľovná hostila v Buckinghamskom paláci obľúbenú britskú rozprávkovú postavičku. Video bolo samozrejme nahraté vopred.

Potom sa už začal koncert, na ktorom vystúpil každý, kto v hudbe niečo znamená.

Viacerí speváci priznali, že dávno nemali takú trému ako pred týmto koncertom. Ich vystúpenia sledovali monarchovia, 22-tisíc ľudí na mieste a 13 miliónov Britov pri televíznych obrazovkách.

Napríklad Diana Ross sa na pódiu neobjavila už 15 rokov, no tentoraz urobila výnimku. Nesmrteľný hit Ain't no mountain high s ňou spieval dav i vojvodkyňa Kate.

Núdza nebola ani o dojímavé momenty. Hold kráľovnej vzdal jej syn Charles i vnuk William.

Štvordňové oslavy vyvrcholili v nedeľu pouličnými podujatiami po celej Británii. Londýnsku šou, mapujúcu 70 rokov Alžbetinho kraľovania, pripravoval tím kreatívcov rok a pol. A bolo to vidieť. Londýnčania a turisti z celého sveta mali občas problém, pretože nevedeli, na čo sa skôr pozerať. Autá z Bondoviek, poschodové autobusy či olympijskí športovci. Pouličná šou bola ukážkou všetkého britského.

Ako sa hovorí, na koniec to najlepšie. V centre metropoly vystúpil aj najúspešnejší britský interpret súčasnosti Ed Sheeran.

Kráľovná na záver prekvapila. Vyšla na balkón a s úsmevom pozdravila dav spievajúci britskú hymnu.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kráľovská rodina

Dôležité udalosti