Zahraničné

Študentka zavrela mačku za trest do fľaše. Fotku zavesila na Facebook

titulka.jpg

Teraz čelí obvineniu z týrania zvierat.

Študentka vymyslela pre svoju mačku krutý trest. Za to, že neposlúchala, skončila zavretá vo veľkej plastovej fľaši.

Kiki Linová z Taiwanu si ju odfotografovala a snímku zverejnila na sociálnej sieti Facebook. To nemala robiť. Teraz čelí obvineniu z týrania zvierat.

Zdroj: news.com.au

Úbohá mačka, ktorá sa tiež volá Kiki, sa vo fľaši tlačila a mnohí užívatelia Facebooku si mysleli, že nemá žiadny vzduch. Na fľaši boli našťastie otvory, cez ktoré mohla mačka dýchať.

Nie je známe, ako dlho bola mačka zavretá v provizórnom väzení. Milovníci zvierat ale ihneď upozornili príslušné orgány, aby v tomto prípade konali.

Mladá študentka sa teraz bráni, že robila s mačkou iba malý experiment. Jej domáci miláčik má totiž štyri kilogramy a je príliš veľký na to, aby ho prenášala v taške. Chcela preto vyskúšať túto plastovú fľašu, čo považovala za legitímne a bezpečné.

Ak Kiki odsúdia, okrem pokuty ju čaká aj rok vo väzení. Prípadom sa zatiaľ zaoberá polícia.

Zdroj: news.com.au

TAIWAN/JH, news.com.au

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Krátka správa

Polícia v Indii vykonala razie v domoch novinárov a aktivistov.

Išlo najmenej o ôsmich novinárov a aktivistov. Prehĺbili sa tým obavy z potláčania slobody médií v krajine. Polícia prehľadala v hlavnom meste Naí Dillí a v Bombaji príbytky novinárov spravodajského webu NewsClick, ktorý vydáva správy v angličtine. Indické orgány naň podali žalobu už v roku 2021 za údajné financovanie zo zahraničia. (TASR)

Krátka správa

Nehoda minibusu v Turecku. Zahynula švajčiarska turistka, ranených je 11 ľudí.

Minibus viezol švajčiarskych turistov z letiska v Antalyi do hotela v meste Manavgat, približne 67 kilometrov východne od letiska. Narazil do stojaceho nákladného auta na ceste v meste Antalya na pobreží Stredozemného mora. Turistku, ktorá zahynula, identifikovali ako 44-ročnú Dianu Meyerovú. Zranených ľudí previezli do nemocnice. (TASR)

Krátka správa

Pri útoku džihádistov v Nigeri prišlo o život najmenej 29 vojakov.

Džihádisti na vojakov zaútočili s „improvizovanými výbušnými zariadeniam a kamikadze vozidlami“, pričom sa ich na atentáte podieľalo najmenej sto. „Niekoľko desiatok teroristov“ zahynulo, uviedol nigerský rezort vnútra. V súvislosti s incidentom vyhlásili v krajine trojdňový štátny smútok.