Zahraničné

Mladšia sestra vodcu Kim Čong-una je vo vedení strany

Severokórejský líder Kim Čong-un.
Zdroj: YouTube

Okrem staršieho brata je Kim Jo-džong v súčasnosti jedinou zástupkyňou rodinného klanu, o ktorej sa vie, že zastáva oficiálnu funkciu v severokórejskej vláde.

Mladšia sestra severokórejského vodcu Kim Čong-una prevzala jednu z vedúcich pozícií v Kórejskej strane práce. Informovala o tom dnes agentúra Reuters s odvolaním sa na štátne médiá.

Kim Jo-džong - pravdepodobne 27-ročná - bola doteraz spomínaná len ako stranícka funkcionárka, i keď sa povrávalo, že v bratovej vláde má riadiace postavenie. Štátna tlačová agentúra KCNA sa však o nej vo štvrtok zmienila ako o zástupkyni riaditeľa jedného z oddelení mocného Ústredného výboru vládnej Kórejskej strany práce.

Okrem staršieho brata je Kim Jo-džong v súčasnosti jedinou zástupkyňou rodinného klanu, o ktorej sa vie, že zastáva oficiálnu funkciu v severokórejskej vláde. Jej starší brat Kim Čong-un (31) je predstaviteľom už tretej generácie politickej dynastie Kimovcov, čo vedie komunistický štát.

Kim Jo-džong je najmladšou dcérou zosnulého severokórejského vodcu Kim Čong-ila. Spolu so svojimi dvoma staršími bratmi študovala podľa agentúry AP vo Švajčiarsku.

SOUL/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti