Zahraničné

Obeťou samovražedného atentátu je aj Brit

Ilustračné foto.
Zdroj: TASR

V štvrti, kde sa stalo nešťastie sídli viacero zahraničných zastupiteľstiev a medzinárodných vojenských misií

Medzi piatimi obeťami dnešného samovražedného atentátu v afganskom Kábule je aj britský občan. Ďalšie štyri obete sú Afganci, nformovalo o tom vo vyhlásení afganské ministerstvo vnútra.

Pri explózii sa zranilo aj ďalších 33 osôb

K samovražednému atentátu, ktorého terčom bolo dnes v Kábule vozidlo britského veľvyslanectva, sa prihlásilo fundamentalistické hnutie Taliban, informovala agentúra Reuters.

Hovorca Talibanu Zabiulláh Mudžáhid v krátkej textovej správe podľa Reuters uviedol, že cieľom samovražedného atentátnika boli útočné zahraničné sily. Dodal, že pri útoku bolo veľa ľudí zabitých a zranených.
Útok sa odohral vo východnej časti mesta, informovala agentúra AP. Explózia bola taká silná, že zranila 33 náhodných okoloidúcich a zničila tri autá, uviedol hovorca afganského ministerstva vnútra.

Štvrť, kde došlo k dnešnému útoku, je sídlom viacerých zahraničných zastupiteľstiev a medzinárodných vojenských misií. V posledných týždňoch tam došlo k viacerým útokom na vojenské konvoje či areály, kde sídlia úrady cudzích štátov a bývajú ich zamestnanci. 

Agentúra AP konštatovala, že k útokom na afganské bezpečnostné zložky, príslušníkov amerických jednotiek a síl NATO dochádza v Kábule v poslednom čase takmer denne, a to v situácii, keď sa s blížiacim sa kalendárnym rokom završuje odsun zahraničných jednotiek z Afganistanu.

KÁBUL/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti