VIDEO: Ja tam za vami neskočím. Policajti odmietli pomôcť mužovi, ten sa utopil v jazere

VIDEO: Ja tam za vami neskočím. Policajti odmietli pomôcť mužovi, ten sa utopil v jazere
Záber z policajnej kamery na topiaceho sa muža. Zdroj: Scottsdale Police Department

Dvoch policajtov z amerického štátu Arizona vyšetrujú pre incident, ktorý sa stal na konci mája v meste Tempe. V tamojšom jazere sa utopil muž, ktorý sa po hádke so svojou ženou ponoril do studenej vody a po chvíli sa začal topiť. Policajti však nezasiahli a muž zmizol pod hladinou, píše Washington Post.

Miestne policajné oddelenie zverejnilo zábery z incidentu, zachytávajúce, čo sa dialo krátko pred osudným okamihom. Dráma sa odohrala večer 28. mája, keď sa 34-ročný Sean Bickings pohádal so svojou manželkou. 

Tá sa na začiatku videa snaží privolanej hliadke vysvetliť situáciu. Jej muž najskôr sedí na lavičke, no potom prelezie zábradlie a chystá sa vojsť do vody. Na otázku policajtov, ktorí sa ho pýtali, čo robí, odpovedal protiotázkou: „Môžem ísť, nie?“.

Zatiaľ čo policajti rozoberajú situáciu, muž vojde do jazera a po niekoľkých minútach sa začne topiť. „Ja sa utopím, utopím sa!“, varuje Bickings policajtov. Jeden z nich reaguje slovami: „Dobre, ale ja tam za vami neskočím.“ Vtedy opäť prichádza jeho manželka a prosí policajtov, aby mu pomohli.

Policajné oddelenie Scottsdale informovalo, že policajti dostali neplatené voľno a ich postup preverujú arizonské úrady.

Video vyvolalo na sociálnych sieťach obrovské množstvo reakcií. Väčšina ľudí sa zastala policajtov a odsúdila správanie muža. 

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti