Nemecká študentka zaplatila za odvahu životom

Tugce Albayrak
Zdroj: Facebook

Tugce Albrayak bránila dve ženy pred obťažovaním. Po údere do hlavy bola v kóme.

Nemecký denník Bild zverejnil dnes na svojej webovej stránke videozáznam, na ktorom je zachytený brutálny útok na mladú ženu brániacu dve tínedžerky pred obťažovaním zo strany skupiny mužov na parkovisku pri prevádzke známeho rýchleho občerstvenia v nemeckom meste Offenbach, informovala agentúra AP.

Denník zároveň so zverejnením videa z bezpečnostnej kamery vyzval všetkých svedkov vrátane dvoch tínedžeriek, aby prišli s novými informáciami o útoku, ktorý sa odohral ešte 15. novembra.

Študentka tureckého pôvodu Tugce Albrayak na následky útoku zomrela. V piatok, v deň svojich 23. narodenín, dala rodina súhlas lekárom na jej odpojenie od prístrojov. Bola v kóme po údere do hlavy, ktorý jej po spore uštedril útočník na parkovisku pred reštauráciu v Offenbachu.


V nedeľu sa na pamiatku zavraždenej mladej ženy v Berlíne zišlo zhruba 150 ľudí, píše spravodajský server BBC. V súvislosti s útokom zatkli nemecké úrady doposiaľ 18-ročného muža. Podľa nemeckých médií ide o Senala M. z regiónu Sandžak na juhozápade Srbska, obývaného zväčša moslimským obyvateľstvom - Bosniakmi, pripomína stanica Frankfurter Rundschau. Podľa stanice Deutsche Welle sa priznal, že ženu napadol.

Albrayak 15. novembra zakročila po tom, čo počula z toaliet prevádzky rýchleho občerstvenia v Offenbachu blízko Frankfurtu volanie o pomoc. Dve dievčatá tam údajne mala obťažovať skupina mužov, uviedli nemecké médiá. Neskôr po roztržke sa jeden z týchto mužov vrátil a zaútočil na mladú ženu na parkovisku pred reštauráciou. Udrel ju do hlavy kameňom alebo tupým predmetom, následkom čoho upadla do kómy. Lekári minulý týždeň oznámili jej rodine, že u nej nastala mozgová smrť.

Petíciu vyzývajúcu na udelenie štátneho vyznamenania Tugce Albrayak in memoriam podpísalo už viac než 100.000 ľudí.

BERLÍN/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti