Zahraničné

Vyšetrovanie vraždy Elišky. Skončí vrah na slobode?

Muž obvinený z vraždy Elišky je v zlom psychickom stave
Zdroj: tn.cz

Portál tn.cz informuje, že ak súdy nerozhodnú o predĺžení väzby, Kalužík sa môže dostať na slobodu.

Vyšetrovanie vraždy deväťročnej Elišky z Klášterca nad Ohří sa preťahuje. Podľa pôvodných plánov malo skončiť ešte tento rok. Vyšetrovatelia však uvádzajú, že sa to nestihne. Situácia je o to vážnejšia, že sa obvinenému Romanovi Kalužíkovi medzitým končí vyšetrovacia väzba. Pustia ho však na slobodu?

Štátny zástupca bude musieť počas nasledujúcich dvoch týždňov podať žiadosť o predlženie väzby, aby o nej súd stihol rozhodnúť ešte pred koncom roka. Kalužíkovi by sa ináč skončila vyšetrovacia väzba a museli by ho z väznice prepustiť.

Pred súd sa prípad dostane možno až v prvej polovici budúceho roka, pretože doposiaľ nie sú hotové znalecké posudky na Kalužníka a vyšetrovatelia preto dnes nestihnú prípad uzavrieť. Navyše vraj Kalužíka budú musieť policajti znovu vypočúvať. Dôvod opakovaného výsluchu však neupresnili.

Kalužík Elišku podľa polície zavraždil v septembri. Vyzdvihol ju zo školy a odviedol na odľahlé miesto za mestom, kde ju znásilnil. Polícii sa prihlásil po dvoch dňoch. Donútila ho k tomu priateľka, ktorá ho videla pred školou. Za vraždu dieťaťa mu hrozí až výnimočný trest.

KLÁŠTEREC NAD OHŘÍ/TN.cz, pt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.