Zahraničné

Lekára Bartáka odsúdili za prípravu vrážd a vydieranie

Jaroslav Barták na súde v roku 2013
Jaroslav Barták na súde v roku 2013 Zdroj: Profimedia.sk

Dostal 18 rokov väzenia. Odsúdil ho Krajský súd v Liberci.

Na súhrnný trest 18 rokov väzenia za plánovanie vraždy bývalého vojenského spravodajcu Andora Šándora, advokáta Oldřicha Choděru a duchovného Eugena Freimanna z väzenia a vydieranie ďalších troch osôb odsúdil Krajský súd v Liberci lekára Jaroslava Bartáka. Informovali o tom dnes české elektronické médiá.

Odsúdeného, ktorý v rokoch 2006-11 napadol najmenej desať asistentiek a matke jednej z nich sa vyhrážal a ktorý ženy ohmatkával proti ich vôli, nútil ich k pohlavnému styku a niektoré znásilnil, odsúdila česká justícia už skôr na 12 rokov väzenia, ako aj na úhradu odškodného vo výške okolo 1,5 milióna korún.

Barták, pre ktorého žiadal štátny zástupca 17,5 roka žalára, opodstatnenosť obvinenia z prípravy hrdelných zločinov poprel. Stalo sa tak napriek tomu, že žaloba mala k dispozícii záznam, ktorý recidivista-potenciálny realizátor vrážd uväznený v Liberci pripravil pri schôdzkach s Bartákom vďaka kamere v hodinkách. Muž všetko nahlásil polícii. Barták, ktorý spochybnil nielen legitimitu týchto záznamov, ale aj ich autentickosť, chcel navyše vydieraním získať viac ako 80 miliónov Kč, ktoré chcel využiť pri úteku z väzenia a následne na únik cez Poľsko do Bieloruska.

LIBEREC/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.