Zahraničné

Do kšeftov mafie sa údajne zaplietol aj starosta Ríma

Na archívnej snímke z 18. júla 2009 rímsky starosta Gianni Alemanno
Zdroj: TASR

Vydali na 29 osôb zatykače pre podozrenie z členstva v organizovanej zločineckej skupine, ďalších osem ľudí zostáva v domácej väzbe.

Talianska polícia odhalila pri razii voči mafiánom prepojenia s politickou scénou a zadržala desiatky podozrivých. Informovali o tom tlačové agentúry ANSA a DPA.

Podľa správ vydali na 29 osôb zatykače pre podozrenie z členstva v organizovanej zločineckej skupine, ďalších osem ľudí zostáva v domácej väzbe. Vyšetrovanie sa však navyše týka asi sto podozrivých, medzi ktorými je aj niekdajší prvý muž talianskej metropoly Gianni Alemano.

Samotný bývalý starosta Ríma sa voči podozreniam obhajoval tvrdením, že každý, kto ho pozná, vie o jeho neustálom boji proti mafiánom a zločineckým organizáciám.

Príslušníci policajných útvarov špeciálneho určenia prehľadali dnes z iniciatívy prokuratúry nielen bydliská viacerých podozrivých, vrátane Alemana, ale aj ich kancelárske priestory, pričom zhabali majetok v celkovej hodnote asi 200 miliónov eur.

Prípad sa podľa oficiálne nepotvrdených správ týka korupcie a manipulácií s výberovými konaniami a verejnými financiami.

RÍM/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.