Rebríček najkrajších pláží v Európe. Medzi nimi sú aj tri z Chorvátska

Rebríček najkrajších pláží v Európe. Medzi nimi sú aj tri z Chorvátska
Pláž Kaputas v Turecku.

Prázdniny sa blížia a zdá sa, že po dvoch rokoch, ktoré boli plné opatrení v dôsledku pandémie koronavírusu, by sme sa mohli dočkať slobody. Nečudo, že mnohí Slováci si opäť túžia vychutnať oddych na pláži.

V Európe sa ich nachádza nespočetne, avšak The Guardian pripravil prehľad 40 najkrajších z nich. Medzi nimi nájdeme okrem iných aj tri chorvátske, päť španielskych a napríklad z Grécka ich je až sedem.

Grécko

Medzi vybranými nájdeme pláž Fteri na ostrove Kefalonia, Elafonisi na Kréte, Sarakiniko na ostrove Milos, pláž v letovisku Plaka na západnom pobreží ostrova Naxos, Karavostasi v regióne Epirus, Simos na ostrove Elafonisos a Vagia na ostrove Serifos v súostroví Kyklady.

Pláž Fteri na ostrove Kefalonia.
Sarakiniko na ostrove Milos.
Pláž Vagia na ostrove Serifos.

Chorvátsko

Aj jedna z najpopulárnejších dovolenkových destinácií Slovákov ponúka prekrásne pláže. Jedna z troch sa nachádza v zátoke Krivica v juhozápadnej časti ostrova Lošinj, ďalšia v zátoke Divna v západnej časti polostrova Pelješac a tretiu pláž Mlini môžete nájsť na ostrove Hvar.

Pláž Krivica.
Pláž Mlini na Hvare. Zdroj: Shutterstock.com/xbrchx

Španielsko

Medzi vybratými je pláž Ses Illetes na ostrove Formentera, Torimbia na severe krajiny, Carnota na západe, Cala Trebalúger na Menorke, pláž pri meste Sopelana v Baskicku a Calblanque na juhovýchode Španielska.

Pláž Ses Illetes.
Pláž Calblanque.
Pláž Carnota.

Čierna Hora

Tu môžeme nájsť prekrásnu pláž Drobni Pijesak.

Pláž Drobni Pijesak.

Taliansko

V ďalej obľúbenej destinácii Slovákov nájdeme pláž San Michele pri obci Sirolo na východe, Punta della Suina na juhu, Sa Colonia na Sardínii, Calamosche na Sicílii a tiež pláž pri obci Sperlonga.

Pláž Punta della Suina.
Pláž Calamosche.
Pláž pri obci Sperlonga. Zdroj: Shutterstock.com/Oleg_P

Írsko

Ak nemáte radi horúčavy, môžete sa pokochať aj dvoma tamojšími krásnymi plážami, a to buď tou pri meste Ballybunion v grófstve Kerry alebo plážou Glassilaun v grófstve Galway.

Pláž Ballybunion.
Pláž Glassilaun.

Portugalsko

Aj v tejto krajine je obrovské množstvo pláží, päť z nich sa dostalo do zoznamu. Ide o pláže de Cacela Velha na juhu, da Física neďaleko Lisabonu, dos Caneiros pri meste Ferragudo na juhu, Zambujeira do Mar na juhovýchode a das Bicas neďaleko Lisabonu.

Pláž de Cacela Velha.
Pláž Zambujeira do Mar.

Holandsko

Krajina má veterných mlynov má jedného zástupcu, konkrétne pláž na ostrove Texel, ktorý je najväčší z Fríských ostrovov.

Pláž Texel.

Francúzsko

Aj táto európska rozlohou jedna z najväčších krajín má sedem zástupcov. Konkrétne ide o Amiets v Bretónsku, Vieille Église v Normandii, Saint-Jean-de-Luz v Baskicku, Palombaggia na Korzike, Aiguille či Théoule-sur-Mer na juhu Francúzska a ďalej pláž Saint-Clair či Coussoules, ktoré sú tiež na juhu.

Pláž Saint-Jean-de-Luz.

Nemecko

Medzi štyri desiatky najkrajších európskych pláží sa dostala aj tamojšia na ostrove Rujana pri obci Sellin.

Pláž Sellin.

Albánsko

Nádhernú pláž nájdete aj neďaleko obce Qeparo na juhu Albánska.

Pláž Qeparo v Albánsku.

Turecko

Medzi top sa prebojovala aj tamojšia pláž Kaputaş a leží na juhovýchode krajiny.

Pláž Kaputas v Turecku.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti