Zahraničné

Psí hrdina! Retríver zachránil zrazeného kocúra

Retríver Toby zachránil kocúra Stewarta.
Zdroj: Profimedia.sk

Pes Toby a kocúr Stewart sú najlepší priatelia.

Kevin a Louise Erringtonovci mali hlavu v smútku. Ich obľúbený kocúr Stewart bol nezvestný viac ako 24 hodín a oni ho nedokázali nájsť. Netušili, že ich domáci maznáčik leží v kríkoch s ťažkými zraneniami po tom, ako ho zrazilo auto. 

Zdroj: Profimedia.sk

Našiel ho však jeho kamarát, retríver Toby. Ten na svojich majiteľov neustále štekal na zadnom dvore, kým mu nevenovali pozornosť.

"Stewart a Toby sú najlepší priatelia. Začali sme sa báť, keď sme nášho kocúra nevideli celý deň, ale mysleli sme si, že šiel niekam na lov. Toby ale vycítil, že niečo nie je v poriadku. Bežal do spodnej časti záhrady a neustále štekal pri jednom z kríkov a nechcel sa k nám vrátiť," povedal 57-ročný Kevin. 

Zdroj: Profimedia.sk

Manželia šli za psíkom. "Vyzeralo to tak, akoby sa zrazený kocúr dovliekol z cesty do našej záhrady. Neskôr sme zistili, že mal panvu úplne oddelenú od chrbtice. Toby je hrdina. Stewarta skutočne delilo od smrti len pár minút," opisuje situáciu Kevin.

Predtým, ako sa kocúr podrobil operácii, pomohla mu práve jeho majiteľka, ktorá je veterinárna sestra. Práve ona priniesla Stewarta domov potom, ako ho niekto nechal na veterinárnej klinike.

Toby a Stewart dokonca spávajú v jednom pelechu a údajne sa od seba nepohnú ani na krok. A vraj sa psy a mačky neznášajú.

VEĽKÁ BRITÁNIA/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.