Zahraničné

Krvavá noc v Čečensku! Počas bojov zahynulo najmenej desať ľudí

Sídlo miestnych médií v plameňoch v čečenskom meste Groznyj
Sídlo miestnych médií v plameňoch v čečenskom meste Groznyj Zdroj: TASR

Skupina ozbrojencov obsadila sídlo miestnych médií. Počas bojov prišlo o život najmenej sedem útočníkov a traja policajti.

Skupina ozbrojencov obsadila v noci nadnes sídlo miestnych médií v centre čečenskej metropoly Groznyj. Počas následných bojov prišlo o život najmenej sedem útočníkov, ktorí zabili minimálne troch príslušníkov polície. Oznámila to agentúra TASS s odvolaním sa na čečenské úrady.

Dopravná polícia sa najskôr pokúsila v centre Grozného zastaviť podozrivé vozidlo. Jeho posádka na hliadku zaútočila a na mieste zabila troch policajtov. Ozbrojenci sa následne ukryli v neďalekom Dome tlače, kde sídlia viaceré lokálne médiá.

Polícia uzavrela celé okolie budovy a spustila špeciálnu operáciu na elimináciu útočníkov. Medzi oboma stranami vypukli prudké ozbrojené strety a miestne úrady vyzvali obyvateľov okolitých ulíc, aby nevychádzali von a nepribližovali sa k oknám svojich bytov.

Čečenský prokremeľský prezident Ramzan Kadyrov neskôr oznámil, že bezpečnostné sily zlikvidovali celkovo siedmich teroristov. "Mali v úmysle uskutočniť v meste veľké teroristické útoky, ale vďaka úsiliu bezpečnostných orgánov sa tieto plány podarilo prekaziť," vyhlásil Kadyrov po asi šiestich hodinách od začiatku útoku.

Súčasne prisľúbil, že v Groznom vybuduje nový Dom tlače, keďže niekoľkoposchodovú budovu počas operácie zničil požiar. Iná skupina militantov podľa Kadyrova prenikla do jednej z miestnych škôl, kde taktiež vyhlásili špeciálnu operáciu.

Agentúra RIA Novosti citovala nemenovaný bezpečnostný zdroj, podľa ktorého v priebehu operácie prišlo o život päť policajtov a niekoľko ďalších utrpelo zranenia.

https://www.youtube.com/watch?v=X9NyutUIeyA
GROZNYJ/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.